Avatar uživatele
paul1

Jak zkrotit agresivního králíka?

Dostal jsem samici, normální kříženec, jaké jsou na vesnici obvyklí. Ze začátku – pokud jsem se přiblížil ke králíkárně – bělala po ní a dupala. Za pár dní už jen dupala, potom i s tím přestala. Teď, je ž klidnější, asi si zvykla, ale když jí dávám granule, nebo vodu, vrčí a útočí na moji ruku. Zkusil jsem jí brnknout po nosu, nebo na ni stříknout vodu, ale nepomáhá to.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Filip84 před 633 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Obtížné odnaučit. Některá je mírná, jiná agresivní. Podle mne vychovat nepůjde. Dříve jsem podobné věci řešil tak, že když byla mladá, ta na smetaně a když stará, tak sekanou.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?paul1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

„Mami, mami, počkej, ona pořád řve, nevíš, co jí může bejt?“ „Ty jsi nejvíc řval, když jsi měl hlad.“ „Jo. A nevíš, co jí může bejt?“ „Jestli ona nemá hlad!“ „Aha! Děkuju, mami!“

Králice byly vždycky nervosní, pokud čekaly mladé, nebo už měly mladé, nebo tak něco. Nepamatuju, že by se jinak chovaly tak, jak popisuješ – naopak, králík je zvíře přítulné. Nemá ona zaděláno na sviště?

„Kapitán Hořec vás pošle do vojenské nemocnice, aby vám ho tam pořádně vyšetřili!“

Vzal bych jí za veterinariusem, být jí může cokoli.

A nebo opravdu jenom potřebuje čas, aby si zvykla. Uvidíš, třeba s tím někdo osobní zkušenost má. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
paul1

pro „Drap“: mladé nečeká, mám ji už 1,5 měsíce a nyšt. Spojím se s dárcem, možná něco poradí, nebo ji vymění. Zabíjet bych ji nechtěl, přece jen je to dárek.

Nový příspěvek