Anonym!

Jak přemluvit mamku, aby mě nechla jít na jinou školu ??

Ahoj všichni .. chtěla jsem se zeptat , jak mám přemluvit mamku, aby mě nechala přestoupit na jinou školu ?? Ted jsem v 8. třídě a na devátou bych chtěla na jinou školu … :)) Mám k tomu pár osobních důvodů … protože na týhle škole … se se mnou už skoro nikdo nebaví a na tý kam bych šla, mám spoustu kámošů a lidi kteří mě mají rádii :) jen prostě newím jak k tomu mamku přesvědčit … říká že to už vydržím, ae to se prostě vydržet nedá :/ … nemáte prosím nějaký typ, jak jí přemluvit ? … Prosím … budu vám moc vděčná za každou radu ! :)

Nejlepší odpověď
Drap

Jediný možný způsob je , vše s ní dopodrobna probrat. V klidu si promluvit o všech pro a proti a společně se snažit najít řešení.

Další odpovědi
anonym

Ahoj, Anonyme!
Začnu nejdříve z jiné strany – pokud s Tebou nikdo na škole nemluví, je to pro Tebe výzva. Buď jsou ti ostatní natolik na jinén úrovni, že prostě nemáte o čem mluvit, nebo je něčím provokuješ, nebo tento vztah vychází ze Tvého nebo jejich nezájmu o společnou komunikaci.
Člověka, který s Tebou mluvit nechce, k tomu asi nepřesvědčíš. Přesto bys to měla zkoušet. Život je jenom o využitých a nevyužitých šancích – o prohraných nebo vyhraných možnostech. Také platí, že „co Tě nezabije, to Tě posílí“ (nebo Ti to alespoň umožní něco pochopit).
Pokud chceš mamku přesvědčit o nutnosti přestupu na jinou školu, tak musíš zvážit skutečně všechny důvody a veškeré negativní stránky tohoto přestupu. Potom ji požádej, aby si s Tebou na toto téma otevřeně promluvila a zkus během toho hovoru vnímat, proč maminka s přestupem nesouhlasí. Uvědom si, že být poslední rok základní školy na jiné škole, zvykat si na nové pedagogy a jiné spolužáky, nebude také žádná legrace.
Pokud Tě zajímá moje rada, dala bych na maminčin názor. Ten rok to opravdu vydržíš i na staré škole. Zkus něco udělat se vztahy se svým okolím, může Tě to leccos naučit. Největší zbabělost je totiž útěk.

Amie

No z vlastní zkušenosti vím, že přestup na jinou školu (ať tam máš přátele nebo ne) je vždy težší – jiní učitelé, jiná forma výuky, jiné prostředí… To vše by jsi musela začít odznova a v posledním ročníku to není nijak dobrý nápad měnit.
Ten poslední rok vydrž. když už tak kvůli tomu prostředí které znáš a víš už co na kterého učitele platí a tím víš i jak docílit dobrých známek. Navíc i ti učetelé tě znají a nenechali by tě propadnout.
Jestli je to jen kvůli tomu, že nemáš kamaráda tak s tím ti řeknu že já mám to samé a nejen ve škole. Jsem takový bílá vrána co se snaží zapadnou mezi černé, ale stále se to nedaří. A co ty víš, třeba by se to přestupem zhoršilo že bys měla problémy i tam. Vydrž rok, věř mi. Pak odejdeš úplně, možná i z jiného města.

bolak

„zkus to nějak vydržet“ , to je její jedinej argument? :) dyť to ani není argument…

Hele, záleží na tom kam ža seš ochotná zajít a jak dobrá seš herečka :)
Nejdřív si spolu sedněte jako dva dospělý lidi a zeptej se jí PROČ, to je dost důležitá otázka.Potom ji to co říká zkus vyvrátit. Pokud jí dojdou argumenty a řekne něco jako „Prostě takhle to bude a dál už se o tom nebudeme bavit“, přitvrdíš a vyrukuješ s touhle větou:

„Tak teda dobře, pokud dokážeš žít s tím že svojí dceři možná zničíš jeden rok života jenom proto abys nemusela párkrát někam zatelefonovat a absolvovat schůzku ředitelem školy, do které hodlám přestoupit, já to teda, maminko moje, vydržím. Hlavně když ti tím ušetřím starosti.“

a pak ji vobejmeš a rozbrečíš se. :))

Pokud by to nezabralo tak můžeš ji začít bombardovat podprahovejma informacema a uměle vytvářet náhodný situace, který ti budou hrát do karet. Začneš chodit v tmavým nebo klidně černým oblečení nebo než půjde na počítač, tak jí tam necháš otevřenej článek z idnes.cz o šikaně na základních školách a tak podobně.

Je to hodně tvrdý, já vím, palec za to asi od nikoho nedostanu, ale účel světí prostředky. Jak už jsem říkal, záleží na tom, kam až seš ochotná pro svoji věc zajít.

Syd

To je pěkně hloupej nápad, co tě napadlo. Že se s tebou SKORO nikdo nebaví neni vůbec zas tak zlý, jak ti to možná přijde. Jaký máš důvody pro to, domnívat se, že to na jiný škole bude lepší? Že znáš pár kámošů co tam choděj a s těma vycházíš, neznamená, že bys tam vycházela úplně se všema. Buď ráda, že si tě tam kde seš skoro nikdo nevšímá, a když, tak pozitivně. Nastoupíš na jeden rok do uplně cizí školy, kde sice znáš pár lidí, ale i ti už maj zase svoje kámoše v tý svý třídě, takže se tam všichni budou kamarádit se všema víc než s tebou. Zjistíš, že ti tví supr čupr kámoši na tebe taky nejsou pořád zvědaví, rozhodně ne tolik, jako když jste se občas scházeli mimo školu. Potom tě tam začnou jiní šikanovat a ty si budeš přát, aby si tě radši nikdo nevšímal. Dolejzat pořát za těma tvýma ti bude už trapný, zvlášť když se budou kamarádit s těma šikanérama. Nakonec tam budeš ještě osamělejší než na starý škole, kde se se všema už 8 let znáš, většina si tě nevšímá a aspoň pár kamarádů tam najdeš.