Lorelai

Jak poznat, že poštovní známka ještě platí?

Posílám dopis do Německa a mám jednou aktuální známku za 10kč, je na ní A, nápis Veselé Velikonoce a obrázek kuřat v hnízdě a okolo květiny, ale tu mám jen jednu. Můžu k ní nalepit – když potřebuju mít hodnotu 20kč – známku, kterou jsem koupila minulý rok v létě také za 10kč? Jak poznám, že ještě platí? Má asi poloviční velikost než ta druhá je na ní A a v modrošedém odstínů nakreslené nějaké chaloupky ve stylu českého baroka, dole je malý nápis J. Kavan 2011 B. Šneider

Nejlepší odpověď
annas

Na stránce České pošty je tato informace.

Písmenové známky nebudou nahrazovat známky klasické. Ty zůstanou i nadále v prodeji a budou se každý rok připravovat nové. Oba druhy známek bude také možné vzájemně kombinovat pro jakýkoliv typ zásilek v tuzemsku i do zahraničí. Zavedení nových známek také pro klienty České pošty neznamená jejich zdražení.

http://www.ces­kaposta.cz/cz/ak­tualne/tiskove-zpravy/2010/ceske-znamky-nove-id30173/

Další odpovědi
anonym

Odpověď je prostá – platné jsou veškeré známky ČR, tj. od r. 1993, naopak všechny ostatní z éry Československa logicky zanikly se zánikem státu, stejně jako 1. republika nebo Protektorát, na platnost jeho známek by se ptal leda blázen nebo ještě možná Kolesa a bolak/zjentek.
S písmeny nemá tarif do SRN nic společného, dle rady annas by měla tazatelce stačit známka E (17 Kč), což není pravda, protože platné poštovné je 20 Kč – viz platný ceník:
http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/psani/zahra­nici/obycejna-zasilka-do-zahranici-id232/#cenik
(A jak už to bývá, chybné odpovědi sbírají klamavé palce těch, co se nechají důvěřivě napálit).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po%C5%A1t­ovn%C3%AD_zn%C­3%A1mka

Funna

u známky je úplně jedno, kdy byla koupená…má neomezenou platnost…a každá může být úplně jiná…