Savier

Jak poznat jestli mám napíchnutý mobil?

Jestli mě někdo odposlouchává. Prosím o rychlou odpověď, spěcha.

Odpovědi
Emefej

Pokud tě odposlouchávají profesionálové, tak to jako laik nemáš šanci poznat.

Filip84

A jak Ti má někdo, takto vágně a pitomě položenou otázku odpovědět?

Pokud Tě odposlouchává OČTŘ, tak to jde přes operátora, officiální cestou. Poznat to můžeš tak, že se tam, občas, může objevit nějaký ruch, ale odlišit ho od běžných ruchů je prakticky nemožné.

Pokud Tě odposlouchává někdo jiný, tak záleží, jak, a na jaké úrovni.

Třeba mobil s androidem není problém „napíchnout“, ale k tomu Tvému mobilu se musí někdo, fysicky, dostat, musí, buďto, do něj vrazit SD kartu a nahrát tam tu aplikaci, nebo ho musí napíchnout do počítače a nahrát tam tu aplikaci.

Ta aplikace umí přeposílat SMSy, e-maily, dělat PrintScreen a odesílat ho a podobné věci, to ano, ale neumí, jaksi, přesměrovat hovor, aby si ho mohl někdo jiný poslechnout, nebo zaznamenat.

Přijdeš na ni tak, že půjdeš do nastavení a necháš si zobrazit všecky aplikace, i skryté. Pokud tomu rozumíš, najdeš ji. Jinak, samozřejmě, to nějak žere systém, taky odesílá a přijímá data, takže ve statistice datových přenosů se také projeví.

Jinak fakt nevím, nevím, vlastně, na co se ptáš, co máš za mobil, kdo by Tě měl napíchnout, jedno s druhým.

Samtibalfars

Ano lze si spojit jisté indície. Například bude hovor vždy velmi kvalitní ( kvalitnější než obvykke). Že tam kde jsi měl špatný signál ho zničeho nic nás dobrý. Musíš vnímat maličkosti co tvůj mobil dělá najednou jinak. V nastavení ani software to zjistíte nejde princip je totiž jiný než se lidé domnívají.

led

Ak pri telefonovaní nepozdravíte aj pána plukovníka (od sledovačky) to rýchlo zistíte.
Ale dosť humoru, ako laik odposluch vášho mobilu nezistíte, dozvedieť sa to môžete až po vašom zadržaní policajnými orgánmi.

Filip84

Kouba, jdi už s tím chatbotem, laskavě, do řiti, ano? Nebo nejlépe jdi do řiti Ty i chatbot, taký komplet, chybět nebudete, jako! 🙄

Savier

Emefej; Sakra… A vyměnit sim kartu pomůže? Mělo by, ne?

Filip84

Samozřejmě, že ne, vůbec nerozumíš identifikaci uživatele do sítě. Musel bys změnit číslo, protože ať už Tě (hypotheticky) odposlouchává náš OČTŘ, nebo nějaká tajná služba, či něco podobného, tak odposlouchávají číslo. Pokud bys ho, prostě, zrušil a měl anonymní účet, no tak jak, že jo.

Ale pokud Tě má někdo kompletně podchyceného, máš program v mobilu, no a nebo může být na SIM kartě, a jakmile ji vložíš do mobilu, automaticky se to nainstaluje (na samotný odposlech toho až tak moc potřeba není). Pokud bys něco takového vážně měl, tak bys musel, zároveň, vyměnit SIM kartu i mobil, protože ono je to chytré, jako opice, když vyměníš mobil, stáhne se to do něj ze SIM karty. Když vyměníš SIM kartu, ten program to pozná a nainstaluje na SIM kartu, zpátky, to, co potřebuje, aby všecko fungovalo, jako dřív.

A Tys kšeftoval v perníku ve velkém (=milliony dollarů), nebo co? Nebo proč by Tě měl někdo nějak napíchávat, sofistikovaně?

Savier

Děkuji. Tohle číslo mám už několik let, a občas si volám s jedním chlápkem a to, co je mezi námi se nesmí dostat ven. Za poslední dobu se stala série podivných náhod a jediné co mě napadlo je to, že mám napíchnutý mobil…

Filip84

Pokud, ať už z jakéhokoli důvodu, se „nesmí dostat ven“, tak ale to nemůžeš říkat do telefonu. 🤦🏽‍♀️ Neznáš: „nezapomeň, že nepřítel naslouchá“?