Babsi

Jak poznám, že ta či ona kniha je považována za odborný text?

Poprvé píšu seminární práci a mám citovat pouze literaturu považovanou za odborný text, je někde nějaký seznam?

Nejlepší odpověď
quentos

poznáte to jednoduše – jsou v ní prezentována fakta a nepoznáte, co si o daném textu autor myslí (osobní stanovisko se v odborné literatuře nezaujímá).

Další odpovědi
led

V odborných knihách nájdete okrem naozaj odborného textu a príloh aj odkazy na inú odbornú literatúru.
Pozor, jestvuje aj odborná literatúra pre laikov – populárno-náučná, ktorá sa veľmi podobá odbornej. Poznáte ju podľa stýlu textu. Text je väčšinou písaný rečou zrozumiteľnou aj pre laikov.
Doplňuji:
na konci máte aj kód ISBN
http://www.jak­vydatknihu.cz/is­bn/

Michal Kole

Odborná literatura jsou např. učebnice, Umělecká jsou třeba romány

lexx

V knihách bývá uvedeno, na 2–3 str. například toto: je určená studentům na vysokých technických školach v denním i postgraduálním studiu a dále všem pracovníkům kteří řeší…v nejrůz­nějších aplikacích. Pro inženýry slouží jako učebnice. Vyspělým vývojovým a výzkumným pracovníkům v oboru…stačí tak ?