Brozma

Jak poznám u auta zásah zabezpečovače ESP?

Zdarec, říkal jsem si „Když má auto naistalovaný zabezpečovač ESP musí se nějak projevit jeho zásah, ale jak?“ Jestli máte někdo zkušenosti se zabezpečovačem ESP prosím řekněte mi jak jste poznali, že vám zabezpečovač ESP zasahuje do řízení.

Odpovědi
anonym

ESP by mělo zajistit, aby ses nedostal do bočního smyku (ABS omezuje smyk při brždění, ASR při akceleraci) – tím, že přibrzdí a nebo i omezí aktuální výkon motoru.
Pokud funguje dobře – ani si ´nevšimneš´.
Pokud se o smyk snažíš a máš dobré ESP, použij ´ručku´, tu ani ESP nevykompenzuje.
😉

Shaohao

Minulou zimu jsem mel moznost to zjistit, blika kontrolka na pristrojovce. Skoda Octavia

Agneta

Když máš ESP, tak už si nemůžeš v zimě rychle ohřát motor na topení tím, že si stoupneš na brzdu a s plným plynem projedeš kilometr a bude teploučko…:DDD
Je to myšleno pro staré báby, které můžou dávat na sněhu plyn jak chtějí, ale auto pojede stejně jen na volnoběh. V zimě budeš vidět, jak tě budou všichni předjíždět:DDD

Pepa25

Zažil jsem to jen jednou a dost blbě se to popisuje … Prostě se lekneš, že auto tě neposlouchá ..

honza19hk

nevím ani co to je,oni už taky neví co by toho auta nacpali.
Navíc když je řidič prase tak je jedno co v tom autě je.