pejsáček

Jak poznám, které baterie se mohou nabíjet?

Mám doma několik tužkových baterií a nějak se mi popletlo, které se mohou nabíjet a které ne, můžete mi prosím poradit, jak je rozeznat?
Mockrát děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Ještě možná přihlouplá otázka (neumím AJ)- pokud je napsáno na baterii No recargar, znamená to nenabíjet?

Nejlepší odpověď
rynek878

myslím,že tento link vám pomůže:

Zdroj: http://www.8bi­tu.cz/clanek/zna­ceni-monoclanku-a-baterii/

Další odpovědi
mosoj

Celý tento problém vyvstává z toho, že se všemu říká baterie !! Nabíjecí články nejsou baterie ale akumulátory.
viz. rechargeable batery = skumulátorová baterie
rechargeable = dobíjitelný, znovu nabitý

Na dobíjitelných aku článcích musí být rechargeable.
Je ještě jeden zcela spolehlivý znak jak je rozpoznat. Nabíjitelné AKU mají jmenovité napětí 1,2 V je to na nich napsané. Bývá tam také napsané zda snesou rychlonabíjení nebo jakým max proudem se mají nabíjet. Jedná se jak o zastaralé NiCd tak novější NiMh.

Nenabíjitelné články baterie mají napětí 1,5 V. Napětí se myslí na jeden článek.
Jeli baterie složená z více článků, je to jejich násobek. A nikdy na nich není rechageable!!!

Ještě jsou Lion Aku a Lion baterie. Ty nabíjitelné mají ale napětí na článek 3,6 V a musí na ně být jiná nabíječka.
Většinou mají před číslem označení CR a ty nabíjitelné RCR. Je tam přidané to R ( rechargeable)

Nenabíjitelné baterie je nebezpečné nabíjet. Může dojít k roztržení baterie ( explozi) a zranění !!! Toto se velmi podceňuje. Znám jednoho známého, který takto přišel o oko.
Doplňuji:
V odkazu
http://www.8bi­tu.cz/clanek/zna­ceni-monoclanku-a-baterii/
Jsou nesprávně označeny tužkové články AA a mikrotužkové články AAA.
Dále je tam nesrovnalost ve značení právě nabíjecích článků. Článek AA NiMh má ve skutečnosti značení HR 6. Podle článku by měl mít RH 6 ??

vagra

Ano,vaše dedukce je správná.Znamená to nenabíjet a není to anglicky,ale španělsky.

kokoťenko

úplně jednoduše,dejte je nabíjet a uvidíte jestli se nabijou

dudu

Návod na používání automatického nabíječe s vybíjením, řízený mikroprocesorem MW9168:

pozor nenabíjejte jiné články, než NiCD a NiMH o rozměru AA, AAA, C, D, 9V.

Lucimia

Zrovna jsem taky nabíjela, tak koukám na baterky a myslím, že jak je na těch baterkách napsáno – RECHARGEABLE – tak to znamená právě že jsou znovu nabíjitelné, ty nenabíjitelné by to slovíčko mít neměli. Zkuste se podívat. Nevím jestli to říkám správně.

oskar

Ja to poznavam jednoduše.U na­bijeci baterie je cela spodni čast obnažena.

GangstaHelper

Na toto si dejte pozor!

>„úplně jednoduše,dejte je nabíjet a uvidíte jestli se nabijou“

Hrozí vybuchnutí nebo přehřátí baterie ⇒ nabíječky.

krenov6

Dobíjecí tužkové baterie mají napětí 1,2 V a nedobíjecí 1,5 V.

elektrikář

Nejlepší je všechny vzít do prodejny elektro tam vám odborně poradí