mosoj

Jáká je nejlepší tužková baterie ?

Kterou současnou tužkovou baterii považujete za nejlepší z hlediska výdrže a zátěže. Jaké máte zkušenosti ? Neptám se na nabíjecí AKU.
Doplňuji:
Hodně s bateriemi pracuji a nesmí mně selhat ( ohňostroje). proto si je testuji. Myslím že takovýto test bude užitečný i pro ostatní. Není pravda že ty nejdražší jsou nelepší. Nejlepší mně vyšla alkalická Bateria ze Slaného a Aerocell od Lidla za cca 7,50 Kč. Teprve potom jsou baterie za 20 – 25 Kč !!
Testoval jsem jenom alkalické, obyčejné zinkouhlíkové snad jenom do hodin. Viz. série 10 od KIK. Pro mně absolutně nepoužitelné.

Zatěžovací proud byl cca 600 mA po celou dobu vybíjení. Je to hodně ale pro mně je důležitá také elektrická tvrdost baterie. Při menším zatížení se životnost prodlouží a počáteční pokles napětí bude nižší.

Rád přivítám další tipy na test.

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/643486/Vys­trizek.PNG

Nejlepší odpověď
anonym

Obecně alkalické, s konkrétními typy ale neposloužím, pro většinu přístrojů používám aku. Za kupodivu dobré ale považuju např. články z Ikea, např. tužkovky (AA i AAA) za 5,90 Kč/ks ( http://www.zkon­trolujsiauto.cz/preh­led-dostupne-informace-o-vozidle?dotaz_id=6E624­E41464C665157466B3D ), do DO, teploměru, budíku apod. mají ´nepřekonatelný´ poměr cena/výkon.
Doplňuji:
Sorry – tohle – http://www.ike­a.com/cz/cs/c­atalog/produc­ts/50240502/ – je správný odkaz.

Další odpovědi
postcd

nabíjecí gp recyklo a sanyo eneloop mi tu doporučili a i jinde z hlediska pomalého vybíjení při malé zátěži. Ty co maji velkou kapacitu mAh sice mohou dodat víc energie, ale pravděpodobně se často se rychleji vybijí.

Killerko

Myslím že by to mohli být batérie Duracel.

honza19hk

já používám Lithum L9 na napájení výkonových led diod,ty mají velký proudový odběr a tyhle baterie to zvládají bez problémů,ale jedna stojí 49kč.

Pajavesa

Tak urcite alkaliky, ZnC snad uz radsi ne …
Co se tyce cen, za par Kc se daji treba alkaliky z Kauflandu,
i kdyz je tam energeticky trochu horsi, spatne nejsou treba kusova
Sanya, jez vychazeji do 7 Kc a celkem kapacitu uz maji …

Jinak zalezi, kolik kousku se pouziva – pokud neni toho kvanta a muze byti accu,
myslim ze klasickymi bilymi eneloopy 2000 se nic nezkazi …
Kazdopadne plati i jako u baterek – nesmi byti moc pod nulou :)

struzzo

Nejlepší jsou asi Varta. Pracuji s nimi už dlouhá léta a musím uznat, že jen málo se jim dokáže rovnat. Připlatíte si, ale za to vám baterky vydrží. Naštěstí jsou docela dost často v akci, a tak není problém vychytat třeba s 30 – 40 % slevou, jako např. teď v Tescu.. https://www.le­takomat.cz/tes­co/aktualni-letak-hypermarket-od-stredy-20-09-2017-0/ strana 32 :)

mosoj

OU !! Pozor !! Když jsem vložil graf všiml jsem si špatného značení na časové ose x.

Ta je sice rozdělena na 36 dílků ale každý znamená 5 min. Je třeba násobit 5 x.
Takže dílek 36 × 5 = 180 min !!!!!!! Opravím a přiložím.

mosoj

Dataloger zaznamenával každých 5 min 36 x !!!!

mosoj

Opraveno !!

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/643497/Vys­trizek_2.PNG