Avatar uživatele
nikeroska

Baterie do foťáku (digitálního)

Je normální, že mi plně nabitá baterka vydrží jen hodinu? Je chyba ve výrobku nebo je to normální?? Děkuji
Doplňuji:
foťák má li-on baterii

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4587 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Je třeba vědět kolik uděláte na tu baterii fotek. To je měřítko výdrže AKU či baterie.
Také záleží kolikrát jste použila blesk, jak moc fotky po vyfocení prohlížíte atd, atd.
Je to baterie nebo AKU a jaký typ.
Na aku udělají foťáky tak od 200 snímků více, na baterii i jenom 60 nebo i méně , zase záleží co to je za baterii! Také používání blesku silně zatěžuje baterie.

Takže když udělám za 30 min 200 fotek vydrží podle vašeho kritéria „jenom“ 1/2 hod !!
Doplňuji:
Protože píšete, že baterii, (tedy AKU – baterie se nenabíjí) nabíjíte, usuzuji že máte Li-on blok aku s nabíječkou.
Na Li-on je to opravdu málo. Ale jak říkám záleží kolik uděláte snímků a ne jak dlouho vám vydrží ve foťáku.
Spíš to vypadá na vadný kousek Lion AKU.

Také by to chtělo vědět kapacitu aku bloku a typ foťáku.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Některé foťáky mají poměrně dost velkou spotřebu a tak baterie dlouho nevydrží. Záleží samozřejmě také na typu a stavu batwerií, na jejich kapacitě, nabití atd.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Chyba může být kdekoli, stejně tak to může být v pořádku. Bez měření se to nedá zjistit. Jestli jsou to AA akumulátory,tak můžeš aspoň orientačně zjistit jejich kapacitu tak, že je vybiješ ve svítilně s žárovkou, o které budeš vědět, jaký odebírá proud. I tak by bylo dobré na konci vybíjení změřit napětí, protože je možné, že je vadný jen jeden článek. U speciálního akumulátoru je potřeba udělat náhradní zátěž. V tom případě by bylo lepší koupit ještě jeden náhradní a porovnat dobu vybíjení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tasiri

Jak kdy, záleží na tom, co je to za fotoaparát a za druh baterie, každopádně, podle mne je to chyba. Mně baterky vydrží i 4 hodiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Je to zcela normální, protože např. tužkové baterie jsou v nových aparátech ty nejlevnější a nejmíň vhodné jen proto, aby byla prodejní cena vlastního fotoaparátu menší.
Doporučuji nákup baterií určených pro tvůj foťák, staré vyhoď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

to chce dokoupit tužkáče NiMH AA 1.2 V aspoň 2000 mAh s nabíječkou, nejsou sice levné ale investice se jednou vrátí, nabíječka běžně zvládá i velikost AAA, používám baterie (akumulátory) zn.SANYO, můžeš nabíjet až 500×, to všechno v případě že Tvůj fotoaparát používá standartní baterie a ne nějaké speciální

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Jak stará ta baterka je? Čím je starší, tím míň vydrží… ale ta hodina mi stejně přijde málo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
albert

Bude to baterií (akumulátorem). Kdyby byl vadný fotoaparát a příliš vybíjel baterii, musel by se dost hřát, On tedy trochu hřeje, ale to je normální.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek