jopik

Jak dlouho se má nabíjet nová baterka v notebooku?

Doplňuji:
baterka je nová a zaleží mi na tom jestli mam vypnout napajeni ihned potom co se baterka rozsviti zelene? a nebo ji nechat dobijet celej den ?

Nejlepší odpověď
Kric.ouwner

Jako u každé moderní baterie , je lepší jí nechat zcela vybít a pak prostě nechat nabít , a je jedno jestli to tam zůstane do rozsvícení kontrolky " nabité" a nebo i přes jelikož mají nové baterie pojistku proti přebití 😉…

Další odpovědi
mosoj

Je to stejné jako u mobilu. Procesor si nabíjení řídí a sám nabíjení ( podle dosaženého napětí) ukončí. Pokud do AKU teče i po nabití nějaký proud tak jeho velikost určitě AKU neublíží. Navíc AKU do notebooků
patří mezi " chráněné". To znamená že mají ve svém těle namontovánu elktronickou ochranu proti jakémukoliv přebíjení nebo přehřátí. Ono totiž přebíjení u Lion či Lix aku výrazně zkracuje životnost AKU a je i nebezpečné. Proto je tam ta zdvojená ochrana.

  1. procesor a řízené nabíjení
  2. ochrana v těle Aku

Nech to na nainstalované automatice.

Lion AKU nemají paměťový efekt a je možné je dobíjet v jakékoliv fázi vybití. Taktéž formování AKU není nijak výrazné. Mírný nárust kapacity při uvedení do provozu tam ale ale je.

Největší nebezpečí hrozí opravdu z toho přebíjení a jen dobře nastavená automatika pozná kdy to utnout.

Michal Kole

Záleží a velikosti baterie (v kapacitě akumulátoru mAh), nabíjecím proudu, zda se současně s notebookem pracuje.

Akumulátor s větší kapacitou se nabíjí déle.

Počítej několik hodin

U nových zařízení už nehrozí riziko přebití, takže vypínat není nutnost, z hlediska bezpečnosti, ale stále se nějaký proud ze sítě odebírá, pro činnost nabíjecích obvodů, které neustále kontrolují stav vybijí akumulátoru