Jaká je kapacita akumulátoru

Dobry den,dle vyrobce bych mel mit v mem netbooku/z USA/ akumulátor 7,4 V,2100mAh­.Akumulator ma vsak velmi malou vydrz,cca 30 minut.Nabiji se mi stejnou dobu.Nemyslim si ale,ze by byl akumulator vadny,asi je pouzit o hodne slabsi,ma totiz velmi male rozmery 16cmx3cmx0,7c­m.Zajimalo by mne jaka je skutecna kapacita tohoto akumulatoru,na­bijeni trva jak jsem jiz uvedl 30 minut nabijeckou 9V,1,5A.

Nejlepší odpověď
Retko

Akumulator se s dobou pouzivani zhorsuje. Ja na to mam skvely jednoduchy programek. Tady jsem ti ho nahral
http://www.edis­k.cz/stahni/53996/ba­tinfo.rar_158­.19KB.html

Uvidis tam full capacity a current capacity, ktera se bude postupne zmensovat.

V programu zaroven uvidis, zda ma skutecne 2100.

Další odpovědi
fortin

Zkuste vepsat tyto parametry do stránky v odkaze zda je doba nabíjení dostatečná.
http://www.air­guns.cz/aku.php

Zdroj: http://www.air­guns.cz/aku.php

Jakub

Podle toho, jak uvádíš druh akumulátoru, není jasné o jaký se jedná. Akumulátory NiCd a NiMh mají jmenovitou hodnotu 7,2V/2100(šes­tičlánek). Pokud uvádíš napětí 7,4V, jedná se o dvoučlánek LiPol a v tomto případě hazarduješ se zdravím a majetkem, protože tento článek má specální nabíječku a nabíjení jakoukoliv jinou může článek přivést k explozi. Samozřejmě, tento způsob nabíjení vede spolehlivě ke zničení článku, což se v tom nejlepším případě projevuje radikálním snížením kapacity. Jestli používáš původní americkou nabíječku bez balanceru, tak bych se nedivil.Jejich spotřební nabíječky nestojí za nic.Pokud používáš tu, která není určena pro LiPoly, tak hazarduješ.