basshead

Jak dlouho mi vydrží autobaterie s kapacitou 74 Ah napájet tuto kameru http://www.al­za.cz/truecam-a5-d510140.htm ?

Doplňuji:
Kamera má baterii o kapacitě 400mAh a vydrží naní v plné kvalitě nahrávat CCA 30 min. Příkon sem bohužel nikde nevyčetl.

Odpovědi
Lamalam

Jaký příkon má ta kamerka?
Doplňuji:
Na baterii 400m Ah vydrží půl hodiny, takže k hodinovému provozu by teotericky pořebovala 800 mAh. Ta autobaterie má skoro stonásobnou kapacitu, ale jak to pořešíš s napětím, pochybuju, že ta kamera poběží na 12V.

anonym

Cca 92 hodin…
😉

Hlada

Ke kameře je dodávaná nabíječka na 12V, takže snížení napětí není třeba řešit. Bez znalosti velikosti napětí vestavěné baterie je ale možné jen odhadovat. 400mAh z akumulátoru 6V není totéž, jako 400mAh z akumulátoru 12V.
Vypadá to, že nabíječka končí mini USB. Baterie bude mít nejspíš 3,6V, takže odběr z ní bude kolem 0,8A. Aby bylo možné auto bezpečně nastartovat, uvažoval bych o odběru max. 20Ah. Kamera by tak mohla pracovat asi 25 hodin.

mosoj

Na napětí klidně se starým osvědčeným napěťovým děličem. Jsou ale i jiné metody jak upravit napětí , ale zde při tom příkonu kamery je nejlevnější a nejvhodnější napěťový dělič, který ale o něco sníží tu výdrž AKU.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C4%9Bli­%C4%8D_nap%C4%9Bt%C3%AD

Lamalam

mosoj – odporový dělič je sice osvědčený a spolehlivý, ale současně i dost topí a zatěžuje zdroj. Existují moderní stejnosměrné měniče, má je skoro každá nabíječka mobilů určená k připojení do palubní sítě auta.

Dochy

Souhlas. Měniče do autozásuvky stojej kolem 150kc a nevycnivaj, protoz6e nepotřebujou chladič. Dělat se s děličem, kterej je neregulovatelnej, nebo tam dávat lineární stabilizátor a ještě k němu chladič je v současné době blbost. Jen zástrčka vyjde na nějakých 30 kč…