punker

Nejsilnější nabíjecí AAA (mikrotužkové) baterie

které jsou na trhu nejsilnější nabíjecí mikrotužkové baterie? aby vydrželi co nejdéle svítit v silné čelovce… díky za rady.

Nejlepší odpověď
Wolf

Těm z odkazu od mosoje bych moc nevěřil, doví, co jsou zač. Jsou „noname“, není u nich uvedena žádná značka a i ta kapacita je dost podezřelá, renomovaní dodavatelé průmyslových akumulátorů končí někde u 1000mAh pro AAA články.

Navíc je potřeba mít na paměti, že číslo udávající kapacitu není úplně směrodatné, protože neudává, jak dlouho taková kapacita vydrží, než se baterka opotřebuje a její kapacita klesne. U těch „vysokokapacitních“ to bývá velmi rychle.
A taky ti neprozradí nic o tom, jak rychle se baterka samovybíjí. Podle mě jsou baterky, který nabiješ a po třech dnech jsou už z půlky vybitý pěkně na nic.

Za sebe všem doporučuju akumulátory Sanyo Eneloop. Jsou dost vyhlášený mezi modelářema a radioamatérama, kteří na kvalitních akumulátorech dost závisí.
Mají nízky samovybíjení, takže vydrží nabitý pár týdnů, papírová kapacita není nijak oslňující, ale praxe ukázala, že jsou lepší, než mnohý „superhyper“, který „super hyper“ přestanou být po dvou týdnech používání. Jeden pár používám už pár let a pořád jsou dobrý, zatímco jiný akumulátory věhlasných značek se už porouchaly.

Další odpovědi
brillant

podle mě 1000mAh, průmyslové 1100mAh

mosoj

S větší kapacitou těžko seženeš. Jestli je to ale nejlepší řešení těžko říct. Neznám je. Cena je ale pěkná ! Otázka je jaké mají samovybíjení.

http://www.pse­lectronic.cz/k5702-578-aku-aaa-1500-nimh-mcf-akumulator.html