eso123

Jak je to doopravdy s baterií v mobilu?

Jako dnes už skoro každý člověk vlastním tzv. chytrý telefon.Většina lidí řiká,že se má vždy baterie skoro vyčerpat a poté ji zase doplnit až na 100 procent.Nedávno jsem však četl,že se má telefon připojit vždy když to bude možné.Nedávno jsem tak učinil a přišlo mi,že potom když jsem s ním jeden den bez nabíječky pracoval baterie se rychleji vypotřebovala.Co si o tom myslíte vy?

Nejlepší odpověď
huxa

Záleží na druhu baterie. Dnešní baterky v mobilech, noteboocích, … založené na lithiu není dobré vybíjet úplně, ale ani uchovávat příliš nabité, ideální je jej dát na nabíječku, jakmile je baterie kolem 50%. Minimum, kolik se musí vybít, aby se za chvíli neznehodnotila je zhruba dvakrát týdně ji vybít na těch 50%. Tropí samovybíjením 2% měsíčně, takže jestli potřebuješ ji dlouhodobě uschovat, je vhodné ji uskladnit nabitou zhruba na 55%.
Někteří lidé ještě dělají formátování nových baterek a podobné hovadiny, nicméně je to vážně velký blbost a tím se tyto baterie kazí (zaformátovat potřebovali staré typy baterií).
Psal jsem na toto seminárku, takže mi snad můžeš věřit :)

Další odpovědi
Supercom

Tak…samozrejme baterie se nemá nabijet porad jen jak ubide jedno procento. Takhle se baterie opotrebovava a bude se dřív muset koupit nova. Nejlepsi je nechat mobil vybit a potom nabit…Vestsinou si mobily hlasi sami, ze chteji dobit.

Klára K.

Na poprvé určitě, prostě nech tu baterku ať si „sáhne na dno“, když se ti ten mobil vypne, protože už nemá baterku, tak ho klidně ještě zkus zapnout, on se ti snovu vypne, tak to zkus ještě… a až potom ho nabij na 100%
To je jako s člověkem, když tu baterku budeš trápit, když je vybitá, a ona dosáhne vrcholu svých sil, a potom už to pro ni nebude takový problém.