Kepler

Existují akumulátorové monočlánky s napětím 1,5 V ?

Tedy takové, které bych mohl použít do přístrojů, které toto napětí vyžadují, nahrazovaly by běžné monočlánky a zároveň by byly nabíjecí. Při hledání nabíječek jsem našel jen info, že se dají použít pro články typů XXXXX (číslo), což mi nic neříká, nebo že jsou pro Li nebo NiCd akumulátory, které ovšem mají jiné napětí. Jde mi o monočlánky AA a AAA.

https://pixaba­y.com/cs/bate­rie-aa-energie-proud-1109088/

Nejlepší odpověď
mosoj

Speciální nabíjecí RAM baterie jsou na trhu již delší dobu. Je to emerický patent. Baterie se na našem trhu nijak neuchytily a to proto, že nedokážou dávat větší proud. Hodí se pouze do proudově nenáročných spotřebičů jako jsou hodiny či malá rádia.
Baterie jsou v provedení AA a AAA a musí se nabíjet speciální RAM nabíječkou. Jinak je zničíš.

Další odpovědi
Edison

Ne, mají jen 1,2V. Asi by se daly najít s napětí 1,35V, ale to už se hledá hooodně špatně a jen ve specializovaných obchodech pro specializované aplikace.

Jinak pozor, pod pojmem „monočlánek“ najdeš spíše články typů mono D a baby C. AA a AAA se říká tužkový monočlánek resp. mikrotužkový monočlánek.

Ale abys neřekl, něco jsem Ti našel… a neb… UTFG: https://baterie-nabijeci.heure­ka.cz/baterie-ansmann-ni-zn-aaa-550-mah-4ks/# A dokonce 1,6V. Podstatná je konstrukce Ni-Zn.

Dochy

Ty RAM tu nějaký čas byly (AA a AAA). Napětí cca 1,5 (při nabíjení tuším 1,6–1,65) docela se po nich slehla zem po aférce kdy se tu prodávaly „RAM“ články, které pod svým obalem nesly obal nějakého klasického alkalického článku. Nicméně nějaký čas jsem ty články (myslím že nepřeznačené ale neověřoval jsem) používal a potíže s jsem s nimi neměl.

Kepler

Edison: dík, dobrá informace. O existenci Ni-Zn článků jsem nevěděl. Teď už jenom najít příslušnou nabíječku, jestli taková vůbec je…

Edison

Mě napadá.. hledat nabíječku u avacomu.

Edison

Já zase hledal nějaký knoflíky. Ty maj z principu i nenabíjecí jen 1,2. To jsou taky zase nějaký se zinkem, ale maj jen 1,35V. Ale knoflíky taky mívaly 1,4V, takže se to k tomu blíží. Ty knoflíky 1,35V se daj sehnat většinou do naslouchadel.

Edison

Hledal jsem to do fotoaparátů. Některý podle konstrukce automatiky vyžadují co nejpřesnější napájení, a jak jsou to starý stroje tak jsou právě na těch 1,4V. Jiný stroječky na to tak hálkivý nejsou, ale přesto tam dávám ty 1,35V.