dust8

Jak postupujete u věcí, které vám nejdou na rozum, i když se snažíte? Kde hledáte pomoc či východisko?

Nejlepší odpověď
elkon

Nechám to jak se říká uležet a pak se k tomu vrátím a podívám se na to třeba z jiné strany. Někdy to pomůže a pokud ne, tak to pustím z hlavy.

Další odpovědi
da ny

Nikde.
Člověk si nejlépe pomůže sám. Nejvíce spolehnout, se může sám na sebe
Nic, co by mi nešlo na rozum, neznám 😉
Až na pár maličkostí.:
kroky, chování, konání a řeči, některých politiků.
Česká drahota a nenasytnost některých firem a OSVČ Ta, ale (dá rozum 😉,
patří, ke státnímu zřízení, ve kterém žijeme.

Filip84

Neznám takovou věc. 🤷🏽‍♀️😂

Nebo znám, co bych neznal, třeba hnedka v III. hlavě knihy Bereshit:

Inimicitias ponam inter te et mulierem, et semen tuum et semen illius : ipsa conteret caput tuum, et tu insidiaberis calcaneo ejus.

No, tak rabínský texty k tomu maj jednu Baladu o pluku Igorově, tradiční křesťané (tradice) druhou, protestanté třetí, no a samozřejmě, že Jehovova organisace, a.s., čtvrtou, a tak by šlo pokračovat.

Tak jsem dospěl, svýho času, k závěru, že když se neumí vyjádřit non multa, sed multum, tak to bude nějaká konina neužitečná, pročež jsem si tím přestal hlavu lámat. 🤷🏽‍♀️

A co, Thora, a vůbec celý Tanach, je ještě v klidu, vezmi takový poslední evangelium, no, ono známý In principio erat verbum, et verbum erat apud deum, et deus erat verbum. Hoc erat in principio apud deum. Omnia per ipsum facta sunt : et sine ipso factum est nihil, quod factum est., etc. etc. etc.

K tomu najdeš takových kydů! Proboha, kdyby tu energii, co ti pomazanci investovali do tvoření a publikování těch kydů raději investovali do něčeho, co by hřálo, nebo svítilo, nebo – co já vím – si založili rodinu, to by bylo na světě bene! 👌🙃

A tak je to se vším, téměř. Sám si přeber, nebo vyber.