Jak pokračovat v léčbě atopického ekzému? Kamarádka dala na doporučení a začala používat mast z konopí.

Údajně jsou účinky marihuany na tento typ ekzému ověřené. Přítelkyně má po aplikaci tohoto prostředku téměř alergickou reakci.Postiže­ná,krémem ošetřená místa jí pálí,svědí atd. Je to součást hojivéhoprocesu nebo má „léčbu“ ukončit?…:D
Doplňuji:
Nezákonná ta mast asi nebude když byla pořízena v lékárně a ne u dealera.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano může to být alergická reakce, ale nebude to reakce na konopí ale spíše na pomocné látky které mast obsahuje.
Zkusil bych jiného výrobce.

Další odpovědi
salsa verde

Pokud se objevila tato (alergická) reakce raději léčbu konopnou mastí ukončit. Můj syn má atopický exém taky, používáne zcela zákonnem povolenou mast z lékárny a víceméně funguje. Když se ale některá místa zhorší stějně použiju kortikoidní mast.

hanny 2

Dobrý večer!Kosmetika z technického konopí je běžně k dostání v lékárnách nebo v prodejnách zdravé výživy.
Např. tento krém od firmy Cannaderm – http://www.can­naderm.cz/cs/pro­dukt/atopos_o­setrujici_krem/a­topos-osetrujici-krem.htm je určen k léčbě atopického ekzému,ale obsahuje také arniku a rašelinu,takže kamarádka možná bude citlivá na některou tuto složku.Osobně preferuji podomácku „pečenou“ konopnou mast,která obsahuje THC /tudíž nezákonná/.Pomáhá na bolesti,různé typy ekzémů a kožních alergií naprosto spolehlivě. Kvůli vypěstování jedné rostliny Vás nikdo nezavře!
Může ještě zkusit mast z konopného shopu – např.tuhle – http://www.ko­nopnyshop.cz/e-shop/zdravi-a-krasa-z-konopi/15-balcann-mast-na-kozni-defekty-z-konopi.html
Doplňuji:
Kortikoidy nedoporučuji – http://atopicky-ekzem.net/mas­ti/kortikoidy
Můžu Vás ubezpečit,že pravou konopnou mast používá na různé neduhy většina lékařů,kteří pacientům předepisují kortikoidy!!!

anonym

U syna se objevil atopický ekzém, když měl asi dva roky. Chodila jsem s ním k lékaři a tehdy ještě žádné konopí nebylo. Takže jsme používali kortikoidy. Ekzém se pravidelně objevoval najaře a napodzim. Když syn chodil do třetí třídy, problémy skončily. Nevím proč, ale ekzém už se víckrát neobjevil.
Ať se kamarádka zajde k lékaři. To je nejmoudřejší rada, která tady padla. Domluvit se přímo s odborníkem, je nejlepší. Atopický ekzém je protivné onemocnění a neřešila bych jeho léčbu „babskými metodami“.
Pokud po použití nějakého přípravku začne pokožka pálit, tak zřejmě nejde o vhodný prostředek na léčbu onemocnění, na něž byl použitý. I o tom bych raději zavedle řeč s dermatologem.

Michal Kole

To je individuální. a konpná mast je zatím nezákonná.

Na atopický ekzém prý pomáhá taky moře.

Nauč kamarádku plavat, zpacifikuj uřednici v pojišťovně, aby to moře zaplatila.

venkovan

Není lepší přeci jenom kožní lékař? I třeba nějaký vyznavač přírodní léčby (třeba exém strčit i s tělem do mraveniště – bacha na ochránce mravenců), ale někdo kdo má zkušenosti s léčbou. Léčit něco na dálku – nevím zda je to pravá léčba.

SuzanKa

A nezkoušela jsi ten balíček 5 produktů od Protopanu. Je to měsíční kúra pro atopiky. Já si ji chci právě koupit.

Sonka Pop

Ahoj, sama teď tu kúru https://www.pro­topan.cz/produk­ty/protopan-complete-box mám. A musím říct, že jsem moc spokojená. Super je to, že ta kúra obsahuje jak lokální krém a tělové mléko, které dodávají potřebné látky zvenku, tak i doplňky stravy, které ji vyživují zevnitř.