dust8

Jak pečujete o svou obuv a boty obecně, aby vám co nejdéle vydržely?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud v botách zmoknu, jsou vlhké, vložím do nich novinový papír a nechám uschńout.

Některé boty pravidelně impregnuji, běžné kožené místo krému na boty čistím balzámem, která se dá použít na všechny barvy bot. Prý snad prodlužuje životnost bot.

Další odpovědi
Kepler

Kožené boty – stejně jako annas. Z umělé usně jen čistím na mokro. Plátěnky šoupnu do pračky – mám tam na ně speciální program.

aliendrone

Všelijak. Boty byly pokud vím moje první povinnost snad od doby, co jsem se naučil lépe chodit. Hned jak jsem začal vyvádět, už vati zahromoval: „Běž složit boty!“ – nwm proč, ale byl to pro mne tenkrát HROZNÝ TREST! (a kdybych tušil, že brzy se přidá kompletní starost o předsíň (zlaté přeskládání bot!), tak bych asi umřel zoufalstvím. ;) :)

Ale nejspíš mi to právě proto nějak utkvělo v paměti nebo zarylo do podvědomí a od té doby (snad s vyjímkou dospívání) pečuji o boty důsledně. Pravidelně čistím, impregnuji, vystříkávám Schollem – prostě boty musím mít jak za škatulky. :)
Dokonce podle bot odhaduji i lidi, asi budu nějaký zakuklený botošista (fetišista přes boty), ne-li rovnou botofašista! (Za špinavé sešmajdané boty > Hybaj schnell nach Mauthausen!) ;) :D :D

Tak třeba kanady – nejprve odstranit hlínu/bahno, pak pečlivě omýt (tkaničky vyprat), nechat uschnout, pak napustit boty olejem, poté nakrémovat a kartáčovat a kartáčovat a kartáčovat do vysokého bleskolesku! Ve finále nasprejovat nanosprejem včetně tkaniček. I když se to kartáčování zdá jako idiotpráce [což ostatně JE], tak se mi při ní báječně přemýšlí, prostě duševní relax, no. ;) :D :D