Avatar uživatele
dust8

Jak pečujete o svou obuv a boty obecně, aby vám co nejdéle vydržely?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, aliendrone před 1651 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pokud v botách zmoknu, jsou vlhké, vložím do nich novinový papír a nechám uschńout.

Některé boty pravidelně impregnuji, běžné kožené místo krému na boty čistím balzámem, která se dá použít na všechny barvy bot. Prý snad prodlužuje životnost bot.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Kožené boty – stejně jako annas. Z umělé usně jen čistím na mokro. Plátěnky šoupnu do pračky – mám tam na ně speciální program.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Všelijak. Boty byly pokud vím moje první povinnost snad od doby, co jsem se naučil lépe chodit. Hned jak jsem začal vyvádět, už vati zahromoval: „Běž složit boty!“ – nwm proč, ale byl to pro mne tenkrát HROZNÝ TREST! (a kdybych tušil, že brzy se přidá kompletní starost o předsíň (zlaté přeskládání bot!), tak bych asi umřel zoufalstvím. ;) :)

Ale nejspíš mi to právě proto nějak utkvělo v paměti nebo zarylo do podvědomí a od té doby (snad s vyjímkou dospívání) pečuji o boty důsledně. Pravidelně čistím, impregnuji, vystříkávám Schollem – prostě boty musím mít jak za škatulky. :)
Dokonce podle bot odhaduji i lidi, asi budu nějaký zakuklený botošista (fetišista přes boty), ne-li rovnou botofašista! (Za špinavé sešmajdané boty > Hybaj schnell nach Mauthausen!) ;) :D :D

Tak třeba kanady – nejprve odstranit hlínu/bahno, pak pečlivě omýt (tkaničky vyprat), nechat uschnout, pak napustit boty olejem, poté nakrémovat a kartáčovat a kartáčovat a kartáčovat do vysokého bleskolesku! Ve finále nasprejovat nanosprejem včetně tkaniček. I když se to kartáčování zdá jako idiotpráce [což ostatně JE], tak se mi při ní báječně přemýšlí, prostě duševní relax, no. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek