Jak ovlivňuje gravitace růst, výšku?

Nejlepší odpověď
anonym

Gravitace působí proti růstu – ´stlačováním´ kostí (zejména páteře) a tím ovlivňuje i výšku, do které živočich doroste (předpokládám,že máš na mysli živičichy).
U člověka by byl teoretický rozdíl cca 3% (člověk dvoumetrový by narostl 206).

Další odpovědi
Kelt

V knize Pavučina lží je vyslovena teorie, že gravitace ovlivňuje velikost živočichů. Čím je větší gravitace, tím budou živočichové menší a opačně. Ve vodě jsou větší živočichové než na souši, protože ve vodě jsou živočichové nadnášeni a proto žili ještěři ve vodě.