Kelt

Jak ovládáte dopravní teorii? Přesvědčte se, jak jste na tom.

Tak jsem si vyzkoušel test z autoškoly https://www.ga­raz.cz/clanek/zvla­dli-byste-autoskolu-v-tomhle-ridici-castou-tapou-21001340?dop-ab-variant=5&seq-no=1&source=hp
Už více jak 14 let neřídím auto, a získal jsem 8 bodů z 11, nevím zda je to dobré,nebo špatné, ale zkuste si to někdo taky.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jsem řidič v nejlepších letech. 72 let. Najel jsem na pěti automobilech cca 560 000 km s dvěma mnou nezaviněnými nehodami. V roce 1976 do mně napálila příslušnice VB v jejím protisměru a po druhé v roce 2008 do mně zezadu napálil divoký pražák, když jsem umožňoval přechod chodci na přechodu, tak jak praví dopravní předpisy.
Neznal jsem značku pro dopravní nehodu, takže 10/11. Nicméně nejvíc si cením řešení dopravních situací na křižovatkách. Tam není žádný problém. Tam se také nic podstatného za ta léta nezměnilo.
K té první nehodě. V autě seděl můj syn 7 let a manželka s dcerou 1,5 roku kterou držela na klíně. Oba seděli na zadních sedadlech. Byť jsme se chytli „jenom“ blatník na blatník a po srážce jsme oba ještě kus jeli. Žena která poznala nebezpečí a dceru pevně sevřela v náručí, vytrhla přední sedalo, které bylo před ní, z podlahy. Přední sklo jsem našel cca 10 m před autem. Tímto děkuji své ženě , za bezpříkladnou pohotovost. Kdyby nedržela pevně dceru a při nárazu se neopřela o sedadlo, dcera by nejspíše vylétla otvorem po předním skle. Oba jsme jeli tak 60 km /hod.

Další odpovědi
klumprt

9/11 jsem řidič v nejlepších letech. Vlastní auto mám asi 16 let, motorku 11 let. Ještě jsem nikoho nezranil, ani žádné auto nezničil. Tak to asi stačí. 🙂

orwell

Taktéž 8 z 11, což považuji za dost špatný výsledek. Budu s tím muset něco udělat ☹

Klaproth

10/11. Na to, že jsem autoškolu dělal v roce 1977, to není až tak špatné.

Dochy

9/11
„nehoda“ a ta první křižovatka s cyklistou
řekl bych že je sporná, podle mně může jet cyklista jako druhý…
buď pojede:

  1. modré
  2. pak červené rovně a zároveň cyklista, kterému dává zelený přednost

nebo pojede:

  1. modré zároveň s červeným, které zatáčí vpravo
  2. (nebo 3. pokud budeme počítat kusy a ne jednotlivé kroky) cyklista
  3. zelené

cukrar

Jelikož se považuji za odborníka, byl jsem přesvědčen, že z 11 musím mít 11 dobrých odpovědí. Měl jsem jich 10, neboť jsem špatně zaškrtl zatsvení před závory, přestože jsem věděl správnou, jan špatně zaškrtl. Váhal jsem nejvíce o STOP kontrola, musel jsem začít vylučovací metodou.
Kdo si myslí, že kecám, musí mne lépe poznat.

Klaproth

cukrar > stejnou chybu jsem dělal i já. Zaškrtnul jsem, že musí zastavit tak, aby viděl. Správně je, že musí zastavit před značkou.