Jak oslovovat na VŠ?

Dobrý večer,
když člověk má před jménem Ing. a za jménem Ph.D, je nutností ho oslovovat pane doktore, přijde mně to trochu úsměvné…
Doplňuji:
navíc psát email Vážený pane doktore, když si na to ten člověk nepotrpí …myslíte si, že urazí, když napíši Dobrý večer, pane doktore Nováku…?

Nejlepší odpověď
klumprt

Ph. D. je hodnotnější doktor, než ten před jménem. Oslovovat takového doktora „pane doktore“ je docela na místě.
Doplňuji:
V dopise snad postačí „Vážený pane“, v e-mailu používám „Dobrý den“ a myslím, že je to tak rozšířeno všeobecně. E-mail je trochu méně formální způsob komunikace.

Další odpovědi
da ny

Potrpí x nepotrpí, oslovujeme nejvyšším dosaženým titulem…a basta ;-D
Mě oslovení pane doktore padá logické, úsměvný Váš dotaz ;)
Doplňuji:
oprava: … připadá logické…

gecco

Otázkou je, nakolik jej znáš…
Pokud víš, že si na formality skutečně nepotrpí, klidně je oslov „pane Nováku“.
Pokud to ale nevíš (nebo jde o prvotní kontakt apod.), buď raději formálnější, tím neurazíš.
😉

JaniA

Myslím, že na SŠ a VŠ jsou odjakživa páni profesoři, takže oslovením „pane profesore“ nikoho neurazíte a nedehostenujete. Pokud píšete dopis, nebo email, do záhlaví napište jméno a titul/tituly pedagoga např. JUDr.Jan Novák PhD nebo Ing.Jan Novák Csc a oslovte jej opět Vážený pane profesore..... Jana

Kelt

Pokud má člověk titul, měli bychom ho tím titulem oslovovat. Samozřejmě, že to nebudu přehánět a nebudu každého kdo má Dis, nebo Bc oslovovat slečno bakalářko atd. Ing, nebo Mgr před jménem značí, že člověk má ukončenou vysokou školu. Pokud má někdo ukončenou vysokou školu a je Ing, ale za jménem PhD. Pak ho oslovíme pane doktore. Záleží na tom, zda jde o psanou nebo mluvenou formu.
Na začátku mailu má být oslovení. Profesore, děkane, rektore. docente atd.
Při promoci oslovujeme rektora Vaše Magnificence.

Pepa25

Jako Ing. + PhD. si za sebe dovoluji zodpovědně prohlásit, že mě oslovení „pane inženýre“ vůbec neuráží, naopak přijde jako nejvhodnější 🙂

Pepa25

JaniA: nesouhlasím. Je velký rozdíl mezi SŠ a VŠ – na VŠ oslovujeme „pane profesore“ pouze držitele vědeckého titulu profesor, ve zkratce prof.

anonym

Nejde o člověka, který by za to ostatní nějak káral…
jen jestli tahle emailová formulace
Dobrý den,
pane doktore Nováku…
není nevhodná, děkuji