Lucluc33

Jak okamžitě ukončit pracovní poměr?

Jsem po zkušební době a brzdí mě výpovědní lhůta, je možné se z toho nějak vykroutit pokud se nedohodneme? (ukončení na dohodu). Co když do té práce prostě nepřijdu?

Nejlepší odpověď
Rokio

Když do práce prostě nepřijdeš, tak nejen že se vystavuješ riziku, že po tobě bude chtít zaměstnavatel požadovat náhrady škody, které by vznikly tím, že nepřijdeš do práce, ale také mu dáš důvod pro okamžité zrušení pracovního poměru pro hrubé porušení pracovní kázně, čímž ztratíš nárok na podporu v nezaměstnanosti a ještě to budeš mít v záznamu. Poté budeš mít problémy najít si jinou práci.

Neber toto jako hrozbu, ale jako přátelské upozornění a nech uplynout výpovědní lhůtu, přičemž budeš chodit normálně do práce.

Další odpovědi
Edison

Pokud se nedohodnete, tak není jiná možnost. Leda ještě najít zákonný důvod pro okamžité skončení. Toho ale moc něbude.

Doplnění: Vystavuješ se riziku, že zaměstnavatel bude požadovat náhrady za škody vzniklé tím, že nepřijdeš do zaměstnání. A buď si jist, že si je najde.

nyjono

Požádat o ukončení PP dohodou, Pokud na to zaměstnavatel nepřistoupí, zbývá podat běžnou výpověď a dodržet výpovědní lhůtu.