Avatar uživatele

Jak odstranit závadu chladničky?

Momentálně jsem na návštěvě u dcery a ta má v domácnosti chladničku se spodním mrazákem. V chladničce se v dolní části hromadí voda. Dcera tvrdí, že je tomu tak od doby, kdy se stěhovala a lednici přepravovala nakloněnou nebo ve vodorovné poloze. Dá se taková "závada" odstranit laicky, podomácku nebo musíme zavolat odborný servis?
Doplňuji:
Díky, nějakou dírku jsem špejlí prošťouchla, u ní ve žlábku už zase stála voda, která potom přetéká do té spodní části. Voda zmizela do uvolněného otvoru,(proboha, kam vlastně?) tak vyčkám a uvidím :))

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Normální řešní. Do dírky strčte nějaký drát, který se tam vejde a proštouhcněte to celé. Dírka a trubička je ucpaná nečistotama. Ničeho se nebojte voda je svederná na motor kompresoru do mističky, která je na něm upevněna a odtud se teplem od motoru odpařuje. Normální likvidace vody od automatického odmrazování chladničky.
Doplňuji:
Voda ale musí odtékat do té dírky a trubičkou do té mističky.
Nějaké malé množství vody ve žlábku k té dírce se dá předpokládat, záleží jaký je tam spád. Podstatné je aby voda odtékala do té dírky.
Pokud můžete otočte si chladničku a uvidíte tu mističku upevněnou na motoru. Je z umělé hmoty.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zkuste pročistit odtokovou dírku (bývá ucpaná), pokud nepomůže tak asi jedině servis.


Avatar uživatele
Zlatý

Jestli se při stěhování poškodil kompresor, tak s tím nic neuděláte. Zkontrolujte, jestli mezi policemi a výparníkem je mezera a jestli není ucpaný odtokový kanálek.


Avatar uživatele
Bronzový

Spíše bych řekl, že je ucpaný odtokový kanálek. Ale je to jen odhad.

Záleží jak je proveden odtok vody, jeho vyústění a kolik má kompresorů.
Doplňuji:
U nových chladniček je nad kompresorem umělohmotná nádobka a do ní odtéká voda. Uvolněné teplo z kompresoru odtokovou vodu zahřívá a ta se odpařuje. Využívá se jen nevyužité teplo, které vzniká při kompresi. V té nádobce je pak pěkný humus.


Avatar uživatele
Zlatý

S tím odtokovým otvorem nic nenadělá. Aspoň u nás,i přesto že byl otvor vyčištěn,sem tam se voda v lednici ukáže.


Avatar uživatele
Zlatý

Nedávno jsem bojoval s podobným problémem. Vyčistit odtokový kanálek zevnitř ledničky se nedařilo. Pak jsem se z venku vzadu pod chladičem probojoval k vývodu do odpařovací nádobky a silným tlakem ústy několikrát profoukl. Vylétlo něco vody s hrubými nečistotami /čistě náhodou přihlížející manželce přímo do obličeje/ a od té doby je po problému. Není to nic moc chutného, ale pomohlo to.


Avatar uživatele

Samozřejmě, že první nápor vody bude hodně. Ta nádobka je uzpůsobená tak, že pomalinku voda odtéká a nad motorem díky teplu se odpařuje. Takže tu nádobku klidně vyber, vysaj hadrou nebo něčím.
Jen si dovolím upozornit, že pokud lednici položíš, může dojít k zahlcení jehly v kompresoru. Pak nezbývá než doufat a čekat. Ledničku NIKDY nezapínat, počkat zda steče a pak pustit. 24 hodin by mohlo stačit. Pokud nesteče, bohužel je to na výměnu kompresoru.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 1104
Zlatý mosoj 924
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 468
Stříbrný cukrar 332
Zlatý Kepler 275
Zlatý Hlada 258
Zlatý marci1 253
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 238

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.