sesednizkola

Jak ochutnat muchomůrku zelenou a neotrávit se?

Je nějaký takový způsob, jak se při ochutnání neotrávit? Povaření prý nepomáhá. Co ji jen poválet na jazyku, nekousat a nespolknout, pak si třeba vypláchnout pusu vodkou, vykloktat a vyplivnout?

Neřešte, jestli je někdo takový cvok to zkoušet, prostě čistě technicky, jestli přijdete na to jak to provést.

Muchomůrka zelená je totiž prý velice chutná – zdroj https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Otrava_muchom%C5­%AFrkou_zelenou

Odpovědi
Kepler

Já myslím, že ty toxiny se vstřebávají většinou až ve střevě, takže klidně zblajznout, polknout a pak co nejdřív užít nějaké emetikum (zvracedlo). Třeba některé výrobky z řetězců. Vodku před okolím taky obhájíš, zvláště značky Leon.