jugriska

Jak nejrychleji snížit cholesterol?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tu hladinu cholesterolu jsi si měřila sama ? Pochybuji že máš na to přístroj i když to zase taková vzácnost není. Jeden proužek ale stojí 80 Kč.Takže ti ho měřil doktor ? Co tedy doporučil. Typuji že nejdříve dietu bez léků.
Ono také záleží na poměru HDL : LDL.

Další odpovědi
badisko

No nejrychleji si zajit za doktorem ten ti predepise leky na choresterol …pak si opravit zivotospravu a jidelnicek u jidelnicku je take dulezite ..dodrzovat presnu cas jidla alespon mi to tvrdil muj doktor …mam stim take problemy ..takze …napriklad …snidane v 7;00 obed ve 13;00 a veceret v 18;00 …

Doplňuji:
Dane …colesterol by mne mohl zabit …ovsem tva zminena dieta by to udelala na 99% …

marci1

Zaměřit se na potraviny, které snižují cholesterol : cibule, jablka, mrkev, zelený a černý čaj, oves, fazole, vláknina, ryby – zejména ty, které obsahují vysoké procento omega-3 nenasycených mastných kyselin, označovaných jako zdravé tuky. A samozřejmě pohyb, pohyb, pohyb ! 🙂
http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/132066-na-cholesterol-bez-leku.html

kelley

Jsem sice laik, ale mám dojem že se souvislost cholesterolu v krvi s konzumací potravin obecně přeceňuje. Mnohem větší vliv na cholesterol má IMHO psychická a fyzická pohoda než dieta. Léky na snižování cholesterolu jsou jen obrovský bussiness… Viz např. MUDr. Jan Hnízdil…

anonym

Nejlíp dietou – ale rozhodně se o ní poraď se svým lékařem, dieta je silně individuální (nevěř kecům na netu – a už vůbec ne reklamám na zázračné ´cokoli´!!) – ať si ještě zbytečně neublížíš…
Navíc není chlesterol jako cholesterol (LDL, HDL)…
😉

postcd

já bych se pokusil jíst co nejméně tuků (rafinované oleje např.), mas, mléčných výrobků a pečiva a jiných uměle vyrobených potravin.

isteron

Videl som aj v nových a lepšie vybavených lekárňach samoobslužný prístroj na meranie tlaku a súčasťou je aj meranie podkožného tuku. Neviem, ale aké hodnoty sú hraničné. Mne meria internistka cholesteroly každý druhý mesiac. Zároveň užívam aj lieky na zníženie tuku, ale lekárka upozorňuje, že je dôležité aj dodržiavať diétu, samé lieky nepomôžu.

Dane

Doporučuje se celkově snížit příjem tuků, které přijímáme nejvíce v tučném mase (kachna, uzeniny,..) a mléčnýh výrobcích. Z masa jsou vhodné např. ryby, kuře (po odstranění kůžičky) a libové maso. Z mléčných výrobků pak nízkotučné mléko, tvaroh a tvrdý sýr. Máslo a sádlo lze nahradit kvalitními rostlinnými tuky. K tomu je potřeba zvýšit příjem tekutin a doplnit jídelníček ovocem a zeleninou.

jídelníček může vypadat třeba takto:
snídaně: celozrný rohlík, rostlinný tuk, rajče
svačina: jablko
oběd: kuře, brambory, zeleninová obloha (zelenina je důležitým zdrojem vlákniny)
večeře: celozrný rohlík, tvaroh

Více informací bych hledala u zkušených osob. Poradit může např. MUDr. Kateřina Cajthamlová, kterou najdeš určitě i na facebooku. 🙂
Doplňuji:
badisko odkazuju na odborníka :D

da ny

Dokud jsou vpořádku cévy tzn. bez zánětů poradí si tělo hravě s cirkulujícím cholesterolem v krvi. Po zánětech se ukládá cholesterol laicky řečeno v tzv. vzniklých mističkách.
Pak tedy rozumně upravit stravu, bez „dobrého“ tuku tělo strádá.
Pozor na léky = statiny ( viz. MUDr.J.Hnízdil, prof. RNDr. A.Strunecká,DrSc. atp.). je to hlavně byznys FFy, které po celém světě na statinech vydělávají nejvíce!
Hledat info, ptát se číst a dát si to dohromady :). Někteří lékaři jen předepíší „lék“, o příčinu a její odstranění se nezajímají…
Odstrašujícím příkladem je např. slunečnicový olej (pro cévaře a kardiaky je to „zabiják“, má 30× více omega 6 než tělo potřebuje s vyváženým příjmem omega 3 m. kyselin. Je na něm smaženo a konzervováno většinou vše co se dá koupit, protože to dlouho vydrží…
HDL je např. životně důležitý pro tvorbu hormonů…, při nedostatku hrozí neplodnost…
U zvýšeného cholesterolu je dobré zbavit se HCY a doplňovat s pauzami křemík (bývá ho nedostatek).
Souhlas viz. kelley