Avatar uživatele
Mr. Marek

Jak (ne)složité je žít s kynofobií a jak k tomu přistoupit, aby to nebylo omezující pro druhého člověka?

Kynofobie = strach ze psů
Vlastní zkušenosti?
Obrázek (Pixabay)

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, Tera Hlavatá před 1216 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Je to nastaveno pouze v mozku. Lehká pomoc, pořídit si vlastní štěně a vychovávat ho. Všechny podobné fobie, lze opakovaným setkáváním utlumit a nakonec i zcela odblokovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Složité to není, stačí se psům vyhýbat, pokud to jde. Možná by pomohl i nějaký terapeut nebo psycholog. Já mám opačný „problém“: téměř s každým psem jsem kámoš, oni to snad nějak poznají. Samozřejmě se občas najde nějaký špatně vychovaný hajzlík, co na mně vrčí a cení zuby, tak to radši vycouvám a respektuju ho. Nema problema.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Justin1

Kynofobii jsem míval, časem se to částečně obrousilo, ale stejně mi vadí, když si psi vynucují svoje vlastní pravidla a nerespektují ta naše. Typicky pes nerespektuje moje proxemické zóny, leze mi, kam sám chce, nebo pes nerespektuje hranice pozemku, kde bydlí, hlídá i veřejnou komunikaci a má snahu rozhodovat, jestli tu veřejnou komunikaci mohu použít, nebo ne. Mezi rodinnými domy tudíž chodím nejraději prostředkem ulice a při zahlédnutí volně pobíhajícího psa měním trasu. Vadí mi lidé, kteří považují za normální, že pouštějí své psy ke svým návštěvám, a spoléhají na to, že host obtěžování od psů strpí. Já to strpět odmítám a považuji to za nerespektování mé osoby ze strany hostitele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

To je ale krásnej pejsek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Mr. Marek

Justin: Ano, přesně. Mám pocit, že majitelé psů kolikrát nevnímají, že je to někomu nepříjemné. Ale jsou i tací, kteří to chápou, přece jen, člověk se tomu plně nevyhne. Když jdu do lesa, tak je jasné, že se tam s pejskařem setkám.

před 1217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mr. Marek

Drap: To je pravda, četl jsem podobný názor i u odborné veřejnosti, že paradoxně pomáhá to trénovat a ne nutně vyhýbat. Nicméně je to otázka i nějakého postupu.

před 1217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Měl jsem strach z výšek. Už vlézt na stůl mě dělalo problémy. Postupně jsem to odboural tím, že jsem lozil i po skalách. Je při tom spousta strachu a přemáhání, také ale hodsně adrenalinu a postupně se to otupuje. Vlézt dnes na střechu neni žádný problém, přitom mám před výškou stálý respekt.

před 1216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mr. Marek

Kepler: Jsem si toho vědom z osobního hlediska a kontakt nijak nevyhledávám, ale jak to vysvětlit partnerce? Zde bych čekal pochopení, ale znáte to, někdo má pro psy slabost.

před 1217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Partnerka by měla být seznámena s problémem a ty by to měla respektovat. Já zas měl partnerku, která měla hrůzu z ptáků a zjistil jsem to, když ve zlínské ZOO obešla voliéru širokým obloukem a pak se mi k té fóbii přiznala. Od té doby jsme nejeli ani kolem slepičárny…:-))

před 1217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mr. Marek

Ta vzájemná tolerance by tam být měla.

před 1217 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek