zjentek

Jak navoňat zimní bundu?

(BTW, ne aby mně tu otázko kdokoli jakkoli upravoval! Bo jinak by to už nebyla TAHLE OTÁZKA, jasný?)

Jedná se o kvalitní bundu, typ péřovka, jenže je jasný, že celý to bude různá syntetika. Takže vyprat se nedá. A tak se uskladnila tak, jak se loni donosila a když se letos vytáhla tak pachová stopa není v nejlepší kondici, jednoduše je cítit, i když někdo může vnímat jako vůni. Prostě je cítit pachy a ať je to pro jednoho vůně, pro jiného smrad, býval bych byl raději, kdyby nebyla cítit nijak. Kdysi jsem si na typově podobnou bundu stříkal voňky, jenže pak jsem ji mohl vyhodit do kopru. To proto, že luxusní parfémy a syntetika se moc nemusí- ověřeno. A bunda je to Chevrolet, takže stála ranec. A hodit ranec do kopru je naprd. A čistírna? No, syntetika je chenka, takže další chemka by ublížit nemusela, ale… nevím, nemám zkušenost. Vždy mně stačilo kabáty vyvětrat, jenže tahle bunda je asi fakt neprodyšná, že si tak urputně drží svý pachy. A tak jak ovoňat bundu, aby se v ní člověk cítil a také především působil svěže a čerstvě? Otázka asi spíše pro holky, dívky, ženy, dámy… (;

Nejlepší odpověď
nyjono

Dle mých zkušeností stačilo po nebo před sezónou péřovku šoupnout do čistírny.
Jak šitou, tak kupovanou, která by měla mít štítek o doporučeném způsobu čištění.

Další odpovědi
Emefej

Však už jí máš navoňanou, ty jí spíš potřebuješ odvoňat. Já bych jí pověsil na pár dní někam na čerstvý luft do průvanu.

elkon

Buď nechat vyčistit, nebo v nouzi pověsit na ramínko na celý den ven a nechat „vyluftovat“.

da ny

S čistírnou jsem byla spokojená. Jen bunda, ani kabát voiňá po chemii (ale ne potem, hranolkama, kouřem apod.).
Bundy péřové i syntetiku mi prala kolegyně, která ji s míčkama sušila, během noci (v technické místnosti domu) v sušičce. Jsou speciální vůně i do sušiček. Na praní oblečení, které nesmí do aviváže, objednáváme „parfémy“ z Dedry (při slevách). Lze použít i impregnaci