zjentek

Dají se péřové lůžkoviny chemicky čistit?

Prý nadýchaný neprošitý polštář standardním postupem nevyčistí, kvůli extrémně dlouhému sušení. Tak nevím, napadá mě ta chemka. Budu hledat info. I když už teď podvědomě tuším, že chemicky vyčištěný peří bych v posteli nechtěl.

Nejlepší odpověď
elkon

Chemické čištění se nedoporučuje.
Citace: „Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří. Do sušičky pak vložte spolu s polštářem dva tři tenisáky, které budou při procesu poskakovat a materiál vám krásně „naklepou“.