Buabaan

jak naučit dítě nešišlat?

Odpovědi
marci1

Je potřeba mluvit s dítětem artikulačně správně, řeč nepitvořit a nešišlat.

terry

Lépe dítě naučit správně artikulovat.
Pomůže logoped. Zná slovní pomůcky. Je to rychlejší, než dítě učit správně mluvit doma.

anonym

Chodit k logopedovi.Vycho­val jsem tři děti a za komunistů do školky chodila logopedožka.A v pě­ti letech už hovořily správně.Za komunistů logoped ZDARMA.Je to možné v této společnosti? Co dělá tato společnost pro zdravý vývoj dětí, aniž by se za to muselo platit?

Šidlo

logopéd…dnes už nenútia deti hodinu sedieť pred zrkadlom a dokola opakovať nezmysly (hoci r už hovorím skoro 20 rokov správne, mnohí moji rovesníci nie)

za pár mesiacov, ak má charakter a vyzná sa v odbore budú výsledky.....ešte aj dieťa bude na seba hrdé, že ako pekne hovorí

ako hovorím, vyberte dobrého odborníka a pujde to

ivzez

Také doporučím logopeda.
Po vlastní zkušenosti vím, že některé věci ve výslovnosti dítěte
člověk, který je s dítětem celé dny, neslyší (nevnímá).

Začala jsem s dcerou chodit na logopedii kvůli R,
ale vůbec jsem neslyšela chybnou výslovnost L.
Po srovnání L „naskočilo“ správné R už téměř samo…

gecco

A co takhle zajít k logopedovi????
:-OOO
I kdybychom tu byli jeden pediatr vedle druhého, stejně přes net diagnozu neuděláme – nebo se snad domníváš, že šišlání může mít jen jeden důvod???
A nebo OK – pošli mi to dítě v balíku, já už ho vyléčím…
LOL