davestejk

Jak nastavit na Android (Kitkat) výchozí program ?

zdravím,
v správci souborů jsem chtěl otevřít fotku.....vždy se to zeptá v jakém programu to chcete otevřít…„Fotky google“ nebo „Galerie“ … (u MP3 se to zase ptá jestli „Hudba“ nebo VLC) … no k tomu se to ještě ptá jestli VŽDY nebo POUZE JEDNOU … a já jsem omylem dal „fotky“ a Vždy … a teď už se to u obrázků JPG neptá … JAK MÁM TEN VÝCHOZÍ PROGRAM ZMĚNIT ? NEBO JAK UDĚLAT, ABY SE TO ZASE VŽYCKY PTALO NA APLIKACI VE KTERÉ TO CHCI OTEVŘÍT ? (viz. obrázek – chci, aby to dělalo i při jpg)

Děkuji za odpověď

Odpovědi
kazisvět

Systém se vás bude opět ptát na výchozí program po následujících úkonech:

  • jděte do nastavení (ozubené kolo)
  • správce aplikací
  • vyberte aplikaci, kde chcete výchozí volbu zrušit (např. VLC)
  • sjeďte dolů s v části Spustit ve výchozím nastavení stiskněte Vymazat výchozí nastavení

davestejk

Nahrál jsem QuickPic, a už se to začalo ptát… odinstaloval jsem ho … a pořád se to ptá …

Problém už je vyřešen !