Shainy

Jak narýsujeme kružnici?

Jak narýsujeme kružnici o poloměru 2,32 cm?
Nejlépe dodat i postup.
Doplňuji:
Samořejmě myslím to podstatné jako jak vezmu do kružítka poloměr 2,32

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Stále přemýšlím, ale nemohu na to nějak přijít. Určitě v tom bude nějaký fígl. Neboj, až na to přijdu, doplním odpověď. Taky mě to zajímá. Jediné, co mě zatím napadlo je, že si vezmu posuvku (šupleru) tam naměřím těch 2,32 což je jednoduché a to přenesu na kružítko, ale to asi v geometrii nepůjde takto udělat.

Další odpovědi
anonym

vezmu si papír pravítko a kružítko,na papír narýsuji úsečku 232mm neboli(2,32cm) na jednu stranu úsečky zapíchnu kružítko a na druhou stranu úsečky přiložím druhou část kružítka čili tuhu, no a teď jenom opíši kružnici,to je tak asi k postupu vše.

mosoj

Vezmeš kružítko s dostatečnou přesností
nejlépe mikrometrické a narýsuješ kružnici
zase z nějakou přesností úměrné stopě kružítka. Problém tedy spočívá v nástroji a ne ve výkonu.

Retko

Vemes kruzitko, a k tomu pravitko. Prilozis kruzitko k pravitku a odmerir vzdalenost tuzky od jehly 2,32 cm. Teda nebo aspon priblizne. No a pak kreslis na papir.

Jinak asi bude potreba vysvetlit lepe, co mas na mysli.