Kelt

Jak napsat matematicky činnost při skládání papíru?

Asi takto: Mám proužek papíru široký 5 cm, délka 30 cm a udělám z něj kruh. \oba konce přilepím. To je jeden případ.
Druhý případ. Mám stejný kus papíru, ale před zalepením otočím jednu stranu o 180 ° a přilepím. Dostanu Mobiovu plochu. Jak to zapsat matematicky. Respektive, kde to najdu? Děkuji.

Odpovědi
Quimby

Nechápu co chceš zapsat matematicky. Jakože ty plochy vyjádřit v souřadnicích?
Pak první je prostě plocha válce, což můžeš třeba pomocí x2+y2=r2 a |z|<=v
Druhá by byla potřeba trochu zrotovat, což udělá např. cosinus, ale tam záleží jak chceš aby to vypadalo.