Avatar uživatele
Fakes147852

Jak najít práci když bydlím ve městě kde můj obor zrovna moc není?

Mám dotaz, sice jsem ještě na škole ale mám dotaz. Je ideální dojíždět do práce třeba 1 hodinu a 49 minut vlakem? Nebo bych měl najít práci někde ve svém bydlišti i když to nebude můj obor a nebude mě to bavit. Protože Truhlarina třeba v Rumburku se těžko hledá.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 146 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ideální to neni. Ideální je, když bydlíš těsně vedle z důvodů dojíždění. Je několik možností. Buď někam dojíždět, jak je to delší než 1 hodina jedna cesta, je to zdlouhavé.. Potom je další možnost, najít si ubytování vedle zaměstnání, Pro někoho je řešením i změnit obor, a možností i je samostatně podníkat, což hned po vyučení neni ideální. Pokud já vím, tak truhláři a podobné řemesla jsou stále vyhledávaná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Jdeš na to z úplně špatného konce, musíš pochopit, že práce (zaměstnání) NENÍ zábava, nýbrž obživa (nebudu rozebírat všechny aspekty). Někdo má to štěstí, že ho jeho práce baví a jsou i tací, které baví obecně PRÁCE jako taková (radost když se daří), bez ohledu na její vlastní náplň. Těch je ale MNOHEM méně. A přirozeně VŠICHNI mají okamžiky, kdy by do své třebas nejmilovanější práce nejraději KOPLI! 😉

Řemeslníci (ti DOBŘÍ) se vždycky uživí. Jako truhlář přeci nemusíš „pracovat jako truhlář“, ale klidně v příbuzném oboru. Přednostně po tobě skočí např. firmy montující/insta­lující kuch. linky apod., protože truhlařina má k tomu hodně blízko (vlastně až na tu instalatéřinu/ply­nařinu a elektriku to JE truhlařina). 🙂 Rozhodně blíž, než třeba zahradnictví (jakkoliv i profesního zahradníka klidně vezmou, však jestli za něco stojí, tak se to naučí), chápeš? Ovšem truhláře určitě před zahradníkem upřednostní.

U nás BOHUŽEL stále panuje přežitek bolševické doby, že pracovník by měl po nástupu do zaměstnání v něm setrvat ideálně až do důchodu (aby nebyl „fluktuant“). A bohužel tomu odpovídá i dopravní infrastruktura (veřejná osobní doprava). Přitom ještě za 1. republiky bylo běžné, že lidé cestovali za prací (zvláště v regionech jako je Šluknovský výběžek). Přitom ve světě je to běžné, zvláště v Asii (třeba mnozí Japíci denně dojíždějí klidně i několik set km za prací). Jenže rozdíl je v tom, že třeba čínská železnice funguje tak, že bys tomu NEVĚŘIL, že je to vůbec možné (u nás, kde je naprosto běžná věc „vlak č. to a to bude mít 90 minut zpoždění“) a o japonských železnicích a jejich funkčnosti ti ani nebudu vykládat, protože bys mě měl za sedmilháře.

Na tvém místě bych zkusil řešit otázku DOPRAVY, ideálně VLASTNÍM způsobem. Kupříkladu levné autíčko („nákupní taška“) nebo třeba i „blbý skútr“ ti může s ohledem na NEZÁVISLOST otevřít úplně nové možnosti. Zvláště ve tvém regionu, kde do Říše to máš co bys kamenem dohodil. Mzdy jsou tam na jiné úrovni (i pro cizince) a to ti více než bohatě vynahradí náklady na cestování. Přirozeně nezapomeň započítat DALŠÍ výhody, které přináší nezávislost ohledně vlastní mobility (a že jich JE)!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

To je velmi dobrý a důležitý dotaz. Rozhodnutí, kam se stěhovat za prací, nebo zda dojíždět, je těžké a závisí na mnoha faktorech.

Pokud máte obor, který milujete a kterým se chcete zabývat, může být dobré uvažovat o dojíždění nebo dokonce o stěhování. Pokud byste byli nuceni pracovat v oboru, který vás nebaví, mohlo by to mít negativní vliv na vaše celkové životní pohodlí a spokojenost.

Dojíždění hodinu a půl jeden směr je poměrně hodně, ale někteří lidé to dělají. Při rozhodování zvažte, jak by takový dojazd ovlivnil vaše osobní život, volný čas a zdraví. Je také důležité zvážit náklady na dopravu.

Existují také možnosti práce na dálku nebo částečné práce na dálku, což by mohlo být ideální řešení. Závisí na tom, jaký je váš obor a jak jsou na něm zaměstnavatelé ochotni být flexibilní.

Pokud těžko hledáte práci ve svém oboru ve svém bydlišti, můžete také přemýšlet o možnostech pro další vzdělávání nebo školení, které by vám mohly otevřít nové příležitosti.

Na závěr je důležité si uvědomit, že neexistuje „správné“ rozhodnutí. Každý má jiné priority a jiné faktory, které považuje za důležité. Důležité je dobře se zamyslet nad tím, co je pro vás nejlepší, a učinit informované rozhodnutí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
OSHO

Podnikej sám na sebe jiná cesta ro tebe není

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Fakes147852

Ano ale poslední dobou, když koukám na nabídky tak pořád Děčín a Děčín nebo Ústí nad Labem nejblíže ale Rumburk nic. A přestěhovat se je také těžké, páč si musím něco najít abych si mohl vydělat na ten byt a pak hned nastoupil do té práce truhláře

Avatar uživatele
da ny

Kdo chce mermomocí pracovat ve svém oboru, musí jít za prací, tam kde je.
Nebo musí najít práci jinou, případně se rekvalifikovat.
Některá pracovní místa jsou s možností ubytování, na ubytovně (pro začátek). Někdo to řeší spolubydlením (není to ideální, ale nějakou dobu, když to jinak nejde, to jít musí).
Dopředu si můžete vytvořit pracovními aktivitami „finanční polštář“, na kauci a první nájmy v pronajatém bytě. Někomu vypomůže rodina.
Ve světě je zcela běžné, že se lidé přesouvají za prací nebo dojíždějí. (Některá místa jsou pak téměř vylidněná, mladí jsou pryč.) S autem je člověk časově soběstačnější. Pokud dojíždí více lidí, dělí se o náklady. Cestování vlakem, je stále více finančně náročnější, než BUS.
KDO CHCE, hledá způsoby, ne důvody, proč „něco nejde“.

Nový příspěvek