Ewíík

Jak najít krystal ??

Jak najít krystal ?? Jedeme do Kozákova a budeme kutat do skály v uzavřeném dolu a je celkem možné že někdo něco najde je nějaká taktika nebo postup jakým lze zvýšit pravděpodobnost nálezu ? A jak vlastně vypadá krystal před vybroušením ?

Nejlepší odpověď
beer

Jednoduše budeš rozbíjet šutry.
Vždy ale ty štěpy prohlédnout, zda z rozlomených částí nevyčuhuje cosi jiného (pozor, může také sám vypadnout na zem). Jiná barva, lesk, zkrátka se to liší, jakoby to do toho šutru nepatřilo. Velikost podle druhu bývá cca 1mm a víc. A to je ten krystal ))
Jiná možnost je prohlížet dutiny – jak ve skále, tak větších šutrech. Stěny dutiny mohou být porostlé různými i centimetrovými krystaly (ametyst, křemen..) a ty už vypadají jako různě barevná nebo čirá, jakoby broušená sklíčka.
Šutrolog v mládí ))

Další odpovědi
Pájo

Chce to vhodný potok, nazout holinky, parné léto… a brodit a koukat.

Lucijej

Žádná taktika není, navíc Kozákov už je vytěžený, takže to bude opravdu o náhodě a jen nějaký malý úlomek. Najít se tam dá achát, jaspis, ametyst, chalcedon, citrín, křišťál a záhněda, tak si jejich obrázky vygoogli, ať víš, po čem koukat ;o) Ale v podstatě je to jenom takový tahák, jak navnadit turisty…

baghira

U hradu Svojanova se dají najít české granáty, i na lesní cestě. Přírodní nebroušené vypadají jako obyčejné šutráčky o velikost třešňové pecky.

hanulka11

nikdy jsem krystaly nehledala ,ale zde jsem našla co se v okolí Kozákova dá nalézt , třeba ti to trošku pomůže

http://m.taggma­nager.cz/cs/471

Vraťme se však na Kozákov. Rozhled z vrcholu (nebo ještě lépe z rozhledny) je za jasného počasí na čtvrtinu Čech. Na severu pohraniční hory, na jihu Český ráj, na západě Ještěd – a k na východě táhlý hřeben hory Tábor. V prvohorách to byla sestřička Kozákova. I zde je lom, dokonce v činnosti. Melafyr se těží k naprosto prozaickým účelům – jako štěrkový kámen na cesty. O sobotách a nedělích to tu připomíná scénu z filmu Třetí princ. Ťukání kladívek se střídá s údery krumpáče. Sběratelé jsou v plné činnosti. Pokud nemáte kladívko, obejděte hromadu štěrku u drtiče. Odtud nikdo s prázdnou neodchází. Oficiální název naleziště je lom Doubravice

http://kareldra­bek.blog.idnes­.cz/c/45162/Za-drahymi-kameny-Ceskeho-raje.html

MrGandy

A do té skály jedete kutat proč?

Protože jestli nevíte, jak poznáte krystal, tak bych radši tento výlet zrušil.