Biles

Jak nahrát hudbu ve formátu MP3 na kazetu?

Co potřebuji k tomu, abych mohla převést zvuk MP3 nahrávky na kazetu, nejlépe přes počítač?
Jak funguje kazetový převodník?

Odpovědi
elkon

Dotaz jako od dementa, jakou kazetu, jaký přístroj pro nahrávání?
Nebo si myslíš, že strčíš nějakou kazetu do PC jako do trouby?

Dochy

Vezmeš kazeťák (plnohodnotnej, ne walkman), strčíš výstup z PC do kazeťáku a zmáčkneš nahrávání. Co jako chceš řešit?

cochee

Nijak. Nahráním na kazetu, ať je původ nahrávky jakkoliv digitální, získáš analogový záznam. Pokud vím, neexistuje komerční přístroj, který by na klasickou CC kazetu uměl nahrát digitální záznam – s výjimkou datového záznamu u starých 8bitových počítačů. Pokud by něco takového existovalo, tak by to stejně ale nenahrávalo se stejnou rychlostí posuvu pásku, protože při požadovaném bitovém toku by to magnetická vrstva média (pásky) fyzikálně nezvládla. Na hraně byl již zmiňovaný záznam pro osmibitové počítače, který při standardní rychlosti posuvu pásku zvládl reálně rychlost něco přes 3 kbps; nejslabší bitový tok pro mp3, který jakž takž splňuje kvalitativní požadavky je 128 kbps – což je cca 13× více, takže aby páska fyzicky datový tok mp3 zvládla pojmout, musel by se posuv zrychlit přibližně 10×…

Emefej

elkon > ty neznáš kazetu s wifi?