dust8

Jak na sebe navazuje prvopočátek a druhopočátek?

Třeťopočátek už neexistuje?

Nejlepší odpověď
annas

Jak jsem napsala, slovo prvopočátek je výraz knižní. Něco začalo, objevilo se jako první.

Když je něco v pořadí druhé, pojem druhopočátekl se nepoužívá. Ale jde o nový začátek.

Dnes se často používá spojení, že budoucnos začíná v minulosti – to, co bylo nově vymyšlené v minulosti, ale nerealizované, nevyužité nebo zapomenuté, se vyrobí v přítomnost,i tak­že jako by to minulé bylo vytvořené pro budoucnosti,

Tudíž nebyl využitý prvopočátek při svém vzniku, ale v přítomnosti, což je budoucnost minulosti.