reika

Jak na rezervaci pokoje v hotelu?

Ahoj všem. Chci si objednat pokoj v hotelu přes internet,chci využít slevu při zaplacení ihned, zaplatila bych převodem z účtu, ale chtějí po mne typ kreditní karty, číslo kreditní karty, jméno na ní a do kdy platí. Mám jen platební kartu, ne kreditní. Nevyznám se v tom, bojím se, že třeba naletím… Poradíte mi, prosím? Jak to vůbec funguje? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Arne1

Pokud máš na mysli Booking.com, tak je to bezpečná firma, ničeho se neboj. Platba stejně bude přesměrovaná na karetní portál banky a ta si tě prověří SMS kodem.
Ve světě se běžně používá pojem „kreditní karta“, ale většinou je myšlena libovolná karta, i debetní. Snad jen v Americe chtějí v hotelech ručit skutečnou kreditkou a ve světě obecně ji většinou vyžadují jen autopůjčovny (lépe jim kryje případné škody).
Pokud ti tedy nabízejí platbu kartou (nebo jen záruku za platbu kartou), tak můžeš použít libovolnou platební kartu, jen na ní musíš mít povoleny platby na Internetu. Pokud by vyžadovali platbu převodem jako záruku, tak v současné době už to do EURového zahraničí není drahé, do jiných států bych doporučil použít Transferwise. A taky se dá s ubytovatelem domluvit „na čestné slovo“ a zálohu neplatit.

Další odpovědi
Malvína

Kolegové radí velmi dobře!
Za sebe také doporučuji dělat, pokud možno, rezervace přes Booking. (Ne, žádná reklama, bohužel… 🙂 Nedám na něj dopustit. Rezervace vždy přes tuto appku, je to pohodlné, přehledné, rychlé a bezpečné!
Je dost možné, že jsi pochopila, že k rezervaci potřebuješ vyloženě kreditku. V rámci ČR tomu tak není, nemýlím-li se. Stačí klasická debetní. Její číslo na přední straně, jméno toho, na kterého je karta psána, datum vypršení platnosti a CVV kód, který je umístěn na zadní straně. Stačí vyplnit a rezervace je tvá. Ale buď obezřetná a najdi si recenze na internetu, zda rezervaci děláš přes seriózní stránku!

Kepler

Není povinnost mít kreditní kartu, tak bych se raději zeptal, zda jim stačí i karta debetní (běžný účet). Nechápu, proč vyžadují právě kreditní kartu. Může by jim jedno, jak by jim bylo zaplaceno. Případně se zeptat, jestli je možné zaplatit převodem z účtu na účet. Podle mně nejjednodušší možnost a jinou nevyužívám.

Alesh

Ty asi neplatíš běžně kartou na internetu, viď? Je to běžná praxe, u hotelů obzvlášť. Pro klid duše je samozřejmě obecně dobré mít nastavené rozumné limity pro platby. Ale fakt, pokud se jedná o nějaký normální hotel, tak vůbec neřešit, je to běžná praxe, jejíž rizikovost je stejná jako jakákoli jiná činnost pomocí platební karty.

nyjono

Nepíšeš v jakém hotelu a přes co chceš platbu provést.
Typ karty, číslo karty, do kdy platí jsou běžně zadávané údaje. Včetně toho čísla na zadní straně karty (teď mi vypadlo, jak se mu říká 🙂 )

Arne1

Kepler: A jak to děláš? Když rezervuješ pokoj například v Chorvatky, jak přemluvíš Booking.com že nemáš kartu a že to raději zaplatíš nějakám nesmírně složitám bankovním převodem.

Alesh

Jo, ten spíš nikdy hotel nerezervoval a prezentuje jen svoje domněnky. 😉

Kepler

Hotel jsem si nikdy nerezervoval přes Booking.com a ten způsob je mi celkem u prdele. Vždy jsem platil převodem z účtu a nikdy žádný problém. Co je komu do toho, jaké je číslo mé karty? Nasrat! A bankovní převod je vždy ten nejjednušší, nikoliv „nesmírně složitý“ 🙂

nyjono

Číslo karty je běžně udávaný údaj. Nic tajného. Stejně jako číslo účtu, ze kterého platíš.

Dochy

Keplere, pokud půjde o platbu do zahraničí, pak převod nebude ani nejjednodušší, ani nejrychlejší a už vůbec ne nejlevnější (tady ale půjde i o to do které země to půjde…)

autacek

Keplere, tvůj postu je nejjednodušší, ovšem jen v metodě, jak přijít o peníze, případně propást výhodnou nabídku.

Výhody platby kartou jsou rychlost, bezpečnost, eliminace chyb při opisování čísel účtů a párovacích znaků, nehledě na to, že při platbě převodem vůbec nevíš, komu peníze posíláš, oproti tomu u karty při neposkytnutí služby je garance vrácení prostředků přímo platebním zprostředkovatelem, atd. O finanční stránce bankovních poplatků za převod do zahraničí ani nehovořím.