Avatar uživatele
Salvaje

Jak na oči unavené a bolavé od počítače, když s počítačem celý den pracuji?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2 před 4760 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Nejlaciněji vychází kapky Visine Classic ( červené) nebo na unavené oči.
Pokud možno zkrátit trochu dobu pozorování monitoru, dávat si pauzy.
V týdnu alespoň jeden nebo dva dny bez pořítače. Také na to trpím.
Jěště pomáhá extrakt z borůvek. V lékarně je řada výrobků se stejnou látkou ( Ostrovidky, Apoborůvky atd,atd).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

přesně tak umělé slzy zklidní oči

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

Trosku trapny dotaz asi, v dnesni dobe, ale dost podstatny: pouzivate CRTcko nebo LDCcko? Protoze z CRT boli oci daleko vice, nez z LCDcka a pokud ho mate doma, tak rozhodne doporucuji investovat (dneska nejsou nijak drahe) a koupit LCD.

Pouzivate-li LCDcko, pak omezte kontakt s pocitacem, pokud to jde. Pokud ne, alespon si davejte pauzy. Ocim to hodne pomuze. Stejnetak jako pokud pouzivate bryle, tak si poridte polarizovana skla na ochranu pred pocitacem. Resil bych radeji prevenci, at si oci uplne neodrovnate, nez kapky. Kapky to zmirni, ci docasne odstrani, ale neresi to.

(Pro jistotu vysvetlivky: LCD = takove ty ploche monitory, CRT = ty stare „bedny“).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Já používám kapky Re-fresh, v lékárně volně prodejné, stojí cca 135 kč, připadají mi cenově nejdostupnější

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Uvolnit se celá. oči zavřít a pustit si nějakou relaxační hudbu, třeba šumění moře

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

já tedy nosím brýle celý den, ale jeden můj známý používal k práci na počítači brýle s nulovými dioptriemi, ale s anti-reflexní vrstvou a docela si to pochvaloval… ale nejsem si jistá, jestli to nebyl spíš placebo efekt
a ještě jsem si vzpomněla na jednu radu – koukat do zeleně… prostě ty oči od monitoru na chvíli odtrhnout a podívat se na nějakou kytku, nebo z okna na stromy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barusee

Kapky do očí by se neměli používat tak často, co třeba zkusit zklidnit okurkou?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Broukk

Já nosím kont. čočky, a tak mě taky z toho občas dost pálí oči. Mám doma Avilut oční kapky a jsou fakt super. Očím fakt uleví.

před 2965 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bakerek

Broukku to jsou tady ty oční kapky? http://www.avi­lut.cz/produk­ty/
Zeptám se na ně v lékárně, taky sháním,něco, co by mě ulevilo.

před 2962 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

jj to jsou stránky obecné, mají více výrobků, já mám zkušenosti konkrétně s těmi očními kapkami. Ale je to ono ;)
Poptej se v lékárně, oni ti řeknou

před 2961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bakerek

Díky moc, byl jsem tam včera a ty oční kapky Avilut jsem koupil. Tak jsem zvědavej, jak mi pomůžou. Dneska zas budu cely den u pc…tak se to 100% zase projeví..tak pak zkusím.

před 2958 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anet 85

Vzhledem k tomu, že nosím kontaktní čočky, jsem omezen ve výběru. Nyní pro zklidnění a zvlhčení očí používám OCUTEIN Sensitive kapky. Beru si je sebou do kanceláře i na delší cesty, když řídím. Ihned mi pomůžou.

před 3700 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anet 85

Vzhledem k tomu, že nosím kontaktní čočky, jsem omezen ve výběru. Nyní pro zklidnění a zvlhčení očí používám OCUTEIn Sensitive kapky. Beru si je sebou do kanceláře i na delší cesty, když řídím. Ihned mi pomůžou.

před 3702 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek