Salvaje

Jak na oči unavené a bolavé od počítače, když s počítačem celý den pracuji?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejlaciněji vychází kapky Visine Classic ( červené) nebo na unavené oči.
Pokud možno zkrátit trochu dobu pozorování monitoru, dávat si pauzy.
V týdnu alespoň jeden nebo dva dny bez pořítače. Také na to trpím.
Jěště pomáhá extrakt z borůvek. V lékarně je řada výrobků se stejnou látkou ( Ostrovidky, Apoborůvky atd,atd).

Další odpovědi
hanulka11

přesně tak umělé slzy zklidní oči

chudst

Trosku trapny dotaz asi, v dnesni dobe, ale dost podstatny: pouzivate CRTcko nebo LDCcko? Protoze z CRT boli oci daleko vice, nez z LCDcka a pokud ho mate doma, tak rozhodne doporucuji investovat (dneska nejsou nijak drahe) a koupit LCD.

Pouzivate-li LCDcko, pak omezte kontakt s pocitacem, pokud to jde. Pokud ne, alespon si davejte pauzy. Ocim to hodne pomuze. Stejnetak jako pokud pouzivate bryle, tak si poridte polarizovana skla na ochranu pred pocitacem. Resil bych radeji prevenci, at si oci uplne neodrovnate, nez kapky. Kapky to zmirni, ci docasne odstrani, ale neresi to.

(Pro jistotu vysvetlivky: LCD = takove ty ploche monitory, CRT = ty stare „bedny“).

pusinka50

Já používám kapky Re-fresh, v lékárně volně prodejné, stojí cca 135 kč, připadají mi cenově nejdostupnější

Michal Kole

Uvolnit se celá. oči zavřít a pustit si nějakou relaxační hudbu, třeba šumění moře

pokazdejinak

já tedy nosím brýle celý den, ale jeden můj známý používal k práci na počítači brýle s nulovými dioptriemi, ale s anti-reflexní vrstvou a docela si to pochvaloval… ale nejsem si jistá, jestli to nebyl spíš placebo efekt
a ještě jsem si vzpomněla na jednu radu – koukat do zeleně… prostě ty oči od monitoru na chvíli odtrhnout a podívat se na nějakou kytku, nebo z okna na stromy

barusee

Kapky do očí by se neměli používat tak často, co třeba zkusit zklidnit okurkou?

Broukk

Já nosím kont. čočky, a tak mě taky z toho občas dost pálí oči. Mám doma Avilut oční kapky a jsou fakt super. Očím fakt uleví.

Bakerek

Broukku to jsou tady ty oční kapky? http://www.avi­lut.cz/produk­ty/
Zeptám se na ně v lékárně, taky sháním,něco, co by mě ulevilo.

Broukk

jj to jsou stránky obecné, mají více výrobků, já mám zkušenosti konkrétně s těmi očními kapkami. Ale je to ono ;)
Poptej se v lékárně, oni ti řeknou

Bakerek

Díky moc, byl jsem tam včera a ty oční kapky Avilut jsem koupil. Tak jsem zvědavej, jak mi pomůžou. Dneska zas budu cely den u pc…tak se to 100% zase projeví..tak pak zkusím.

anet 85

Vzhledem k tomu, že nosím kontaktní čočky, jsem omezen ve výběru. Nyní pro zklidnění a zvlhčení očí používám OCUTEIN Sensitive kapky. Beru si je sebou do kanceláře i na delší cesty, když řídím. Ihned mi pomůžou.

anet 85

Vzhledem k tomu, že nosím kontaktní čočky, jsem omezen ve výběru. Nyní pro zklidnění a zvlhčení očí používám OCUTEIn Sensitive kapky. Beru si je sebou do kanceláře i na delší cesty, když řídím. Ihned mi pomůžou.