Jak na křenové placky proti bolesti kloubů?

Babička si přikládala na bolavé klouby křenové placky. Babi už se zeptat nemůžu, ale radu bych uvítala. Křen jsem vykopala, co dál?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nastrouhá se křen a na každou lžičku křenu se přistrouhá jedna střední brambora.

Vše se promíchá, vytvaruje v placičku a vloží do látky (bavlněný velký kapesník). Postižené místo se důkladně natře indulonou či jiným hodně mastným krémem, na to se položí placka v látce, na ni igelitový sáček a něco hodně teplého (šátek, šála, pléd).

Po chvilce studění ucítíme příjemné teplo, pak už velké horko a až se stane placka nesnesitelnou, je čas ji sundat. Pozor! Na kůži zůstane červená skvrna, ale právě tohle teplíčko nemoc vyžene.

Další odpovědi
anonym

uděláš placku ve velikosti kolene, namícháš do toho česnek a připlácneš si to na noc na kolena.