Dick

Jak na koupi zahradní sekačky?

Mám malou zahrádku cca 100 m2,jakou sekačku a na co bych si měl dát při koupi pozor???

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Pokud je to rovný a jednoduchý pozemek, kup si klidně el.sekačku na benzínovou je to malý pozemek:-)

Benzínové jsou dražší, a těžší ale lépe se s nimi seká, u el. musíš tahat kabel za sebou a dávat pozor ať ho taky neposekáš:-)

Mauntfield bych obešla obloukem, je to tam předražené:-(( Dobrá značka je Gardena, je ale dražší, z těch levných se dá Al-ko, nebo Hecht.

Další odpovědi
klumprt

To bude stačit bez pojezdu. Já bych možná volil i elektriku, je to celkem malá plocha a ten kabel nebude muset být moc dlouhý.
Z těch motorových se říká o Hondách, že jsou velmi trvanlivé, ale pochopitelně dražší. Motorová je taková chlapáčtější, nevýhoda u nás je, že ji manželka nedokáže nastartovat, takže jsem odsouzen k sekání já sám 🙂
Pokud bych vybíral z levnějších, dal bych si pozor na různé plastové napodobeniny. To pak upadávají kolečka, něco praskne, je to za chvilku celé takové rozviklané. Při bližším zkoumání se dá kvalita zpracování dopředu odhadnout.
Zkušenost mám s elektrickou AL-KO, funguje už několik let, bez závad, drží dobře pohromadě.
Pak mám motorovou Hecht bez pojezdu, ta byla ve srovnání s jinými podobnými nejlevnější. Vstupuje do třetí sezóny bez větších závad. Jen se poměrně brzo začal loupat molitan na rukojeti, ale to je detail. Tak jak je vyrobená, tak v podstatě nešlo sekat bez koše. Musel jsem pomocí drátu nadzvednout víko, aby tráva měla kudy opouštět sekačku. Na to si dám příště pozor. Příště si koupím motorovou s pojezdem (mám toho k sekání podstatně víc) a taky bude muset mít nějak vyřešené sekání bez koše, např. boční výhoz.

Cizecek.M

Čau, záleží na tom, co od té sekačky očekáváš. Strunovka, benzinovka, elektrika, aku… S pojezdem, bez. My máme sekačku od https://www.rucni-naradi.cz/zahradni-technika a super. Perfektní servis a výběr.