pechota

Jak výměním oleje v motorové sekačce na trávu BLACK LINE BL4046?

Potřeboval bych vědět jak se mění olej ve výše uvedené sekačce, jaký druh oleje použít a zda se taky přidává olej
do paliva po případě jaký ?

Nejlepší odpověď
anonym

Do 4 taktního motoru – benzín BA 95 Natural, olej v množství většinou u malých 4 taktů 0,6 l. Olej dle výrobce motoru, nebo stejné specifikace. Např. můžete použít olej Mogul Alfa – je to 1 ltr za cca 100,–Kč, nebo B+S je o něco dražší, ale hlavně dodržet kvalitu. Olej nepřeplňujte – na rovné ploše po dokonalém vypuštění(odsátí dle vypouštění) z teplého motoru, počkat až všechno vykape. Potom uzavřít, a naplnit 0,5l, počkat přeměřit a doplnit dle měrky. Při přeplnění odsát, nadměrné množství oleje způsobuje kouření motoru – spalování oleje a nepravidelný chod. Benzín pouze koupíte a naplníte nádržku. Benzín dlouho neskladujte, pokud možno spotřebovat, nebo ošetřit přípravkem proti stárnutí, ale nový benzín je vždy nejvhodnější. Nic neředíte a do benzínu nic nedáváte pro běžný provoz – delší uskladnění – dle nutnosti jsem uvedl.