Avatar uživatele
mosoj

Jak na automaticky stmívatelnou svářecí kuklu?

Je ztmavení filtru úměrné intenzitě světla, nebo je ztmavení stále stejné?
Úhlopříčně přes filtr je tmavší pruh, jedná se o závadu, nebo je to běžné?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2998 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tforro

Úroveň zatmavení je daná normou, tedy je zatmavení po celé ploše stejné. Pokud tomu tak není, tak je to závada.
Pro svařování do 100A metodou MIG/MAG se používá nejčastěji sklo (neboli úroven zatmavení) 9–11. Je to ale individuální, každý má jiné oči…

Upravil/a: tforro

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BANAN93

na té co máme doma je „stupnice zatmavení“ – kolečko – takže když chytneš oblouk – sepne zatmavení ,které si tam předem nastavíš

Upravil/a: BANAN93

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

ztmavení po celé ploše stejné, nastavitelné přepínačem. Nezůstala Ti tam někde ještě přepravní krycí folie?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Fólii jsem odstranil. Evidentně je vadná. Slíbili že ji vymění. V nejhorším jsem koukal, že je k dostání skleněný filtr, naprosto stejných rozměrů v rámečku.

před 2995 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Bronzový

BANAN93
Děkuji. Kolečko na ztmavení také mám, ale zdá se mi to ztmavení slabé. Na oblouk jsem to ještě nezkoušel, jenom proti žárovce. Sluníčko není.
Ještě se musím počkat až se nabije pořádně baterie. Napětí může mít na funkci vliv. Nemám s tím zkušenosti a toto je určitě Čína. No v nejhorším ji vykuchám a dám pevný filtr. Vracet ji nebudu, boh ví jestli by se mně to podařilo.

před 2998 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek