mosoj

Jak na automaticky stmívatelnou svářecí kuklu?

Je ztmavení filtru úměrné intenzitě světla, nebo je ztmavení stále stejné?
Úhlopříčně přes filtr je tmavší pruh, jedná se o závadu, nebo je to běžné?

Nejlepší odpověď
tforro

Úroveň zatmavení je daná normou, tedy je zatmavení po celé ploše stejné. Pokud tomu tak není, tak je to závada.
Pro svařování do 100A metodou MIG/MAG se používá nejčastěji sklo (neboli úroven zatmavení) 9–11. Je to ale individuální, každý má jiné oči…

Další odpovědi
BANAN93

na té co máme doma je „stupnice zatmavení“ – kolečko – takže když chytneš oblouk – sepne zatmavení ,které si tam předem nastavíš

Dochy

ztmavení po celé ploše stejné, nastavitelné přepínačem. Nezůstala Ti tam někde ještě přepravní krycí folie?

mosoj

Fólii jsem odstranil. Evidentně je vadná. Slíbili že ji vymění. V nejhorším jsem koukal, že je k dostání skleněný filtr, naprosto stejných rozměrů v rámečku.

mosoj

Bronzový

BANAN93
Děkuji. Kolečko na ztmavení také mám, ale zdá se mi to ztmavení slabé. Na oblouk jsem to ještě nezkoušel, jenom proti žárovce. Sluníčko není.
Ještě se musím počkat až se nabije pořádně baterie. Napětí může mít na funkci vliv. Nemám s tím zkušenosti a toto je určitě Čína. No v nejhorším ji vykuchám a dám pevný filtr. Vracet ji nebudu, boh ví jestli by se mně to podařilo.