KamČa**

Jak moc se stříhají drápky u zakrslých králíčků ?

Kolik mm nebo cm se stříhají drápky u králíčků ? A potřebuju na to nutně speciální nůžky ? Předem děkuju za odpověd..

Nejlepší odpověď
beer

Stačí ostré normální nůžky a zkracují se drápky pokud jsou viditelně dlouhé. Drápek při stříhání prohlédni zespodu. Tam uvidíš kam až sahá prokrvení – sem už stříhat nesmíš, minimálně 5mm před tím.
Nemáš-li žádné zkušenosti, svěř to napoprvé veterináři a nechej si procedůru ukázat, ať příště můžeš sama a bez obav.
Vet.praxe

Další odpovědi
samicek333

My například u našeho morčete stříháme drápky obyčejnými nůžkami na nehty.
Stříhejte, když je to potřeba, nějací králíci si je obrušují, takže stříhání není potřba, le u těch, u ktrých potřeba je, stačí, když jsou drápky dlouhé, prostě chytit králíka aby nekousal a neškrábal a necukal packama a prostě jako nehty ostříhat. Většinou stačí je špička, nebo do růžové(živé) části.