ßlonĐee

Jak se stříhají králíkům drápky?

Mám doma kleštičky na stříhání drápků ale vždycky sebou můj králík trhne nebo uteče!Má je vážně moc dlouhé a vzhledem k tomu že bude mít brzy mladé, tak se bojím aby je nepoškrábala!Nemůže s tím ani moc chodit!
Prosím odpovězte!! :) Díky!

Nejlepší odpověď
dědapetr

Pokud nemá váš králíček možnost dost hrabat, jeho drápky se neopotřebovávají, dorůstají příliš velké délky. Drápky by se mohly zalomit a krvácet, proto je potřeba je zastříhávat. Ke stříhání drápků by se měli používat speciální kleště,ale vystačíte si i s obyčejnými kleštičkama na nehty. Nejlépe je pracovat ve dvou. Jeden králíčka drží a druhý stříhá drápky. Dejte pozor, aby jste při stříhání nepostřihly cévku, která prochází drápkem. Způsobyly by jste tím králíčkovi velkou bolest a drápek by začal krvácet. (Cévku lze vidět, když se na drápek podíváte z boku.) Radši drápky stříhejte častěji a ne příliš blízko cévky. Pokud si na stříhání drápků netroufáte vůbec, navštivte veterináře, který vám názorně předvede, jak drápky správně stříhat.
http://www.zakrsly-kralik.ic.cz/in­dex.php?page=pe­ce

Další odpovědi
blondajk

A co třeba, aby ti ji někdo podržel, ať se necuká? Taky to tak dělám, samotná bych neostříhala nic.