Avatar uživatele
Danina65

Jak moc je moje mikrovlnka nemocná?

Pokud moje cink bouda ohřívá misku doběla a jídlo je chladné, znamená to, že se odebírá do věčných lovišť, nebo je možná ještě nějaká oprava?

Co se týká nádobí, netýká se to pouze jedné misky nebo jednoho typu nádobí, i v plastové misce je pokrm ohřátý po obvodu misky, uvnitř vytrvale studený.Netýká se to navolených minut, nedělala to.Zajímá mě, jestli je opravitelná, nebo spíše už do kontíku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, gecco, rouzi před 3004 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zkus vyměnit nádobí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Materiál misky interaguje s mikrovlnami a ohřívá se, současně nepropouští mikrovlny k jídlu. Jedno z nejlepších nádobí do mikrovlny bývá skleněné, i když i některé sklo (záleží na jeho složení) by to mohlo dělat taky.
Hm, podle doplnění to vypadá, že trouba chvilku ohřívá a pak přestane, jakoby se přehřály obvody, ale nevím, jestli elektronika trouby obsahuje nějakou nedestruktivní tepelnou pojistku.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rouzi

Měla jsem stejný problém, jednou ohřála dvakrát ne, tak šla. Sousedka si ji vzala, a jí funguje.
Já koupila novou za pár korun.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kodl67

Pokud používáš pořád stejné nádobí a mikrovl. neohřívá, odešel do věčných lovišť magnetron. Nebo popř. jenom pojistka, co se skrývá v útrobách mikrovlnky.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Podle toho, co popisuješ, není problém v troubě, ale v nádobí.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Moc nemocná. A ty budeš brzy taky, pokud rychle nezačneš „ohřívat“ jako tvý předkové.

Opovaž se ji hodit do „kontíku“! Při likvidaci MUSÍŠ postupovat v souladu s pravidly nejen o nakládání s nebezpečnými odpady, ale hlavně s pravidly o ekologické likvidaci neekologického* odpadu!

*velmi nebezpečný!

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PetrMalec

V dnešní době se mikrovlna ani opravovat nevyplatí, protože oprava bude většinou stejně drahá jako nová.

0 Nominace Nahlásit