M-Rock

Jak mám zjistit typ paměti RAM?

Paměť jsem vyndal z PC, ale nic jako DDR není psáno. Kde se píše typ?

Nejlepší odpověď
Alesh

Heh, no ono totiž je „dobrým zvykem“ výrobců RAMky prakticky nijak neoznačovat. Lepší bude, když ji vrazíš zase zpátky do PC a potřebné údaje zjistíš softwarově. Něco málo zjistíš v systémových informacích přímo ve Win, ale lepší je použít nějakou šikovnou utilitu. Např. viz odkaz.

Zdroj: http://www.cpu­id.com/softwa­res/cpu-z.html

Další odpovědi
Hlada

Označení není jednotné, zpravidla se z něj dá vyčíst kapacita a rychlost. Typ RAM je daný konstrukcí, resp. klíčem konektoru. Podrobnější údaje je lepší zjišťovat pomocí nějakého software, jak píše Alesh. Další tipy: Aida64, PC Wizard.