MB19

Jak poznám, zda lze přidat RAM do notebooku?

notebook – Intel Core i5 4210M Haswell, RAM 4GB DDR3L, NVIDIA GeForce 840M 2GB

https://www.al­za.cz/gaming/a­cer-aspire-e15-black-d2120974.htm

Můj notebook je totožný z popisu (odkazu), jen grafické karty by tam měly být dvě, ta základní se tam asi nepíše:

  1. Intel HD Graphics 4600 2GB
  2. výše zmíněná NVIDIA GeForce 840M 2GB

Jak poznám, zda lze k RAM 4GB DDR3 dokoupit druhou a s jakým limitem? Resp. prosím o info, jestli a jak velká by šla přidat.

Nejlepší odpověď
Tw!st

Přidávat RAM do takového notebooku by bylo nesmyslné, 4GB je vzhledem k ostatním parametrům dostačující, tudíž to není komponent, který by notebook brzdil. Přidat lze za předpokladu že má chipset volný slot na MB a modul musí mít stejné specifikace jako první modul, tzn. frekvenci, časování, napětí,… Mnohem lepší by bylo koupit novou operační paměť a vyměnit ji za stávající (klidně 2 moduly pokud jsou a běží v dual channelu) Musíš ale dávat pozor na to aby byly specifikace RAM kompaktibilní s ostatními komponenty a hlavně aby šlo nastavovat její hodnoty v BIOSu, jinak si totiž moc nepomůžeš.

Další odpovědi
mosoj

Pokud má volný slot pro paměť tak klidně. Nicméně jistější je paměť vyměnit za větší. Paměti totiž musí mít stejné technické parametry.

Také bych ji potřeboval vyměnit, ale v hlavě.