Blast

Lze paměti RAM v popisu otázky instalovat do PC o níže uvedených parametrech?

Ahoj.. chtěl bych se zeptat, jestli se mohou tyto RAMky: http://pameti­.heureka.cz/te­am-elite-ddr2-4gb-2x2gb-800mhz-cl6-ted24gm800c6d­c01/#section Dát do mého PC..

Info o mém PC:
Název základní desky: HP Compaq dx2450
RAMky mám: DIMM1: Elpida EBE10UE8ACWA-8G-E
Velikost modulu: 1 GB (1 rank, 8 banks)
Typ paměti: DDR2 SDRAM
Rychlost paměti: DDR2–800 (400 MHz)
Mimochodem koukal jsem do PC a u ramek jsou 4 sloty
Snad sem nepíšu nesmysli..
Budu vám fakt moc vděčnej.. :) Moc se v tom nevyznám.. :D

Odpovědi
led

Doporučujem stránku HP:
http://h20564­.www2.hp.com/hpsc/sw­d/public/readIn­dex?sp4ts.oid=3658385
konkrétny stroj HP Compaq dx2450
tu nájdete informácie a môžte zadať aj otázky priamo odborníkom.

msi

jo poběžej ti, mají stejnou čipovou sadu a stejnou frekvenci… typ přesně do tvého pc

cochee

Ty paměti z Heuréky jsou dva dvougigabajtové (2×2GiB) moduly (pro použití v zapojení dual channel). Dokument ve Zdroji uvádí, že deska podporuje půl- nebo jednogigabajtové moduly. To znamená, že ve tvém PC pravděpodobně paměti nepojedou.

Dále – protože HP dělá obvykle tajnosti s hardwarovou konfigurací svých produktů, nenalezl jsem (tedy: zas až tolik jsem nehledal :) ), jaký procesor obsahuje tvůj PC. To ale nevadí, chtěl jsem jen dodat, že je docela možné, že máš nainstalována 32bitová Windows. V tom případě je navrhovaná RAM zbytečný luxus, protože umí využít jen 3 a něco málo navíc GB RAM. Takže by ti stačilo dokoupit 2 GiB. Procesor jsem do toho zamíchal, protože podle něj se dá prohlásit, je-li možné na PC nainstalovat 64bitová Windows, ty pak mají limit využitelné RAM daleko výše.

Zdroj: http://h20565­.www2.hp.com/por­tal/site/hpsc/tem­plate.BINARYPOR­TLET/public/kb/doc­Display/resou­rce.process/?spf_p­.tpst=kbDocDis­play_ws_BI&spf_­p.rid_kbDocDis­play=docDispla­yResURL&javax­.portlet.begCache­Tok=com.vignet­te.cachetoken&spf_p­.rst_kbDocDis­play=wsrp-resourceState%3Ddo­cId%253Demr_na-c01389053%257­CdocLocale%253Dcs_CZ­&javax.portlet­.endCacheTok=com­.vignette.cache­token