dan1005ful1

Jakou Ram paměť

Dobrý den mám pc sestavu a chtěl bych si pořídit 8GB ram pamět do pc ale nevím jakou a nevím jakou DDR mám na zák.desce.Pc je sestavené takže on něj nemám papíry předem děkuji za odpovědi.
Moje sestava:
Windows 7 Ultimate 32bit.
Procesor AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 5200+ (2Cpus) 2.7GHz
Grafika: NVIDIA GeForce GTS 450
Ram:2GB
Zák.deska neznámá ale program Everest my napsal ID kde je napsáno
ID základní desky ATHLON64$1ADNCB33
toto je jen kousek toho ID
Doplňuji:
Omlouvám se za chyby a gramatiku

Odpovědi
Quimby

Bez té desky to nepůjde, zkus tento program: http://www.slu­necnice.cz/sw/siw-system-information-for-win/ a napiš sem výrobce a model té desky. Jde o to jak velký ramky tam budou pasovat. Jinak píšeš že máš 32bit systém, takže 8GB nemá smysl, protože 32-bit systém podporuje max 4GB ramek. Kdyžtak piš do diskuze.

dan1005ful1

A nešlo by že já tam chci dát 2X4Gb

Quimby

Nešlo, jde o to že windows používá 32-bitové adresy pro přistup k datům na těch ramkách. a těch adres je jenom 232=4,294,967­,296 což odpovídá těm 4GB. Dá se to obejít pomocí různých programů, tak že windows rozdělí např 16GB ramek na kusy po 4GB a pak přiděluje programům určitou část, ale každý program může využít max. ty 4GB. O tom by sis musel zjistit více, to už přesně neznám a nevím jak moc je to funkční.

dan1005ful1

Ono je to škoda protože já pc využívám na hry takže vlastně herní pc ale myslím že na stránkách windows četl že ultimate je na hry proto sem ho pořídil

Quimby

To je škoda no, na ty 4Gb by to ale rozšířit šlo a to by mohlo na hry stačit, akorát je potřeba vědět tu desku.

dan1005ful1

Už jsem ti ji poslal

dan1005ful1

Když sem měl otázku ohledně the sims 3 tak mi jeden uživatel napsal že bych si měl pořídit 8gb ramku

dan1005ful1

Tak sem zjistil že mám ram patriot 2gb cl5 ale prodej už skončil napadlo mě že bych si koupil jednu 2Gb vadilo by kdybych si pořídil jinou jako že ta co tam je ta patriot by zůstala a já bych si koupil např adata 2gb ram šlo by to?