Wily

Jak mám odnaučit psa, aby nedělal velkou potřebu sousedovi před vchodem?

Vždy ráno pes odběhne k sousedovi (cca 200m) a zanechá tam hromádečku. Vycházím s ním a nechci, aby měl s tím spojené nepříjemnosti. Dá se plocha třeba něčím nastříkat, aby mu byla protivná a nezdržoval se tam? Jedná se o Českého strakáče (velký pes). Děkuji.

Odpovědi
iceT

Předpokládám, že psa pustíš na volno a nejste oddělení plotem, že ano?
Není problém psa vyvenčit na vodítku, čímž psovi znemožníš dělat hromádky, kde nemá, navíc se po psech má hromádka uklidit a pokud po svém psovi uklízíš, tak by soused s tím nemusel mít problém, ne?

To poslední ber s humorem…